Jeśli podejrzewasz, że masz problem z uzależnieniem, nie warto czekać, aż sytuacja się pogorszy. Zacznij działać już dziś, by poprawić swoje życie. Najlepiej udaj się do specjalisty terapii uzależnień – poszukaj w swojej miejscowości Poradni Uzależnienia lub terapeuty uzależnień i umów się na spotkanie, podczas którego możesz dowiedzieć się czy Twoje obawy mają uzasadnienie, czy jesteś osobą uzależnioną i jakiej formy pomocy potrzebujesz.

Terapeuta może zaproponować Ci:

  • terapię indywidualną,
  • terapię grupową,
  • mitingi AA,
  • grupy wsparcia itd.

Być może konieczne będzie w Twoim przypadku odtruwanie szpitalne lub domowe, jeśli pojawiają się problemy psycho-fizyczne przy odstawianiu alkoholu (lub innych środków). Po unormowaniu swojej kondycji możesz zacząć prawdziwe leczenie uzależnienia, czyli terapię. Można to robić w oddziale lub ośrodku stacjonarnym, czyli w całodobowym pobytem, lub ambulatoryjnie w Poradni, tzn. dojeżdżając na zajęcia terapeutyczne i wracając do domu. Dla każdego inne forma może być odpowiednia, najlepiej porozmawiać o tym z terapeutą, który patrząc zarówno na Twoje uzależnienie oraz możliwości utrzymania abstynencji, a także okoliczności życiowe, rodzinne czy zawodowe – dobierze najodpowiedniejszą wersję leczenia. Nie obawiaj się oceny, umoralniania, rozliczania z picia/zażywania itd.

Terapeuta jest po Twojej stronie, jemu również zależy, abyś wyszedł z nałogu i jego zadaniem jest Ci w tym pomóc. Życzymy powodzenia!

Autor:  Joanna LIDA – Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień

 

W Naszym Ośrodku Terapii Uzależnień Nowe Życie w Wapnicy otrzymasz zarówno pomoc detoksykacji organizmu, jak również wsparcie Certyfikowanych Psychoterapeutów ds Uzależnień. Do kontaktu zapraszamy osoby poszukujące miejsca, w którym mogą zacząć swoje leczenie uzależnień w województwie zachodniopomorskim.


Sprawdź powiązane artykuły i dowiedz się więcej:

Facebook