Kadra
Anna FUSIK
Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, tytuł magistra terapii pedagogicznej. Z osobami uzależnionymi pracuje od kilkunastu lat.
- Doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy w oddziale odwykowo-psychiatrycznym dla osób uzależnionych zarówno od narkotyków, jak od alkoholu, również ze współistniejącą chorobą psychiczną.
- Prowadzenie terapii indywidualnej oraz grupowej w trybie stacjonarnym oraz w warunkach ambulatoryjnych, w poradni leczenia uzależnień, w punktach konsultacyjnych.
- Wieloletnia praca terapeutyczna w zakresie terapii oraz profilaktyki uzależnień behawioralnych.
Szkolenia, konferencje, kursy:
- Udział w warsztatach z zakresu zastosowania dialogu motywującego w pracy z osobami uzależnionymi.
- Uczestniczka wielu konferencji naukowych z zakresu uzależnień oraz psychiatrii w Polsce oraz zagranicą – Oxford, Praga.
- Udział w wielu konferencjach oraz szkoleniach w zakresie diagnozy oraz terapii uzależnień behawioralnych.
- Szkolenie z zakresu wykorzystania terapii schematu w pracy z osobami uzależnionymi oraz wykorzystania psychodramy w terapii uzależnień.
- Udział w konferencji szkoleniowej oraz szkoleniu w zakresie zaburzeń afektywno dwubiegunowych oraz zaburzeń psychotycznych – diagnoza i terapia.
- Uczestniczka szkolenia z zakresu podstaw diagnozy i terapii osób po przebytej traumie psychicznej.
- Korzysta z form arteterapii – ukończony kurs rozwijający umiejętności w zakresie szeroko pojętej edukacji teatralnej.
- Kurs pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach i wypadkach oraz podstaw opieki medycznej nad osobą chorą i niepełnosprawną.
mgr Artur Fusik
Mgr pedagogiki, licencjat pedagogika resocjalizacyjna. Specjalista psychoterapii uzależnień (certyfikat Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, nr SP/1780/2020). Ukończone Studium Dialogu Motywującego, prowadzone przez Polski Instytut Dialogu Motywującego, obecnie w trakcie certyfikacji. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej. Ukończone szkolenie uprawniające do prowadzenia treningu zastępowania agresji, metodą ART.
Od ponad 20 lat pracuję z osobami, którym samodzielnie trudno dokonać zmiany, w różnych obszarach życia. Zajmuję się osobami wykluczonymi społecznie, uzależnionymi od substancji psychoaktywnych oraz od czynności, wchodzącymi w konflikt z prawem, mającymi trudności w obszarze radzenia sobie z emocjami, agresją, czy mającymi problem z podjęciem decyzji w dokonaniu zmian życiowych.
Doświadczenie zdobyte podczas pracy w oddziale terapeutycznym dla osób uzależnionych oraz uczestnicząc w stażach klinicznych w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień, Oddział z Podwójną Diagnozą „Familia” w Gliwicach oraz w Ośrodku Terapii Uzależnień w Smażynie. Prowadzenie terapii indywidualnej oraz grupowej w gabinecie prywatnym, jak również online.
Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach oraz konferencjach naukowych.
Do współpracy zapraszam osoby zmagające się:
- z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych,
- uzależnieniem od czynności,
- DDA,
- rodziny osób uzależnionych,
- osoby, którym brakuje motywacji do podjęcia ważnych zmian w życiu,
- osoby, które nie radzą sobie z emocjami (agresja).
mgr Magdalena Kotyza
Jestem psychodynamiczną psychoterapeutką i superwizorką rekomendowaną przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Przyjmuję w Warszawie. Mój gabinet mieści się w Śródmieściu, przy ulicy Flory 1/8. Pracuję psychoterapeutycznie od 1998 roku. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową dla osób dorosłych oraz superwizuję pracę terapeutów. Jestem prezeską Fundacji Dobrostanu Ogólnego. Fundacja prowadzi działania na rzecz psychoterapeutów w postaci szkoleń, superwizji i seminariów.
Przez dwanaście lat (2004 -2016) kierowałam oddziałem w Ośrodku dla Osób Uzależnionych w Nowym Dworku (publicznej placówce służby zdrowia). Organizowałam i prowadziłam szkolenia przygotowujące do certyfikatu psychoterapeuty uzależnień. W latach 2010 – 2021 współpracowałam z Laboratorium Psychoedukacji. Od 2015 do 2022 byłam członkinią Komisji Etyki działającej przy Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
Jestem absolwentką Wydziału Nauk Pedagogicznych i Społecznych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończyłam Specjalistyczne Szkolenie w Dziedzinie Uzależnienia, Studium Psychoterapii i Szkołę Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Podstawowe informacje o moim wykształceniu i doświadczeniu zawodowym
- Superwizorka Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii
- Psychoterapeutka – Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie Studium Psychoterapii; Studium Psychoterapii Grupowej Laboratorium Psychoedukacji
- Specjalistka terapii uzależnień – Certyfikat Ministra Zdrowia nr SP/0027/2005;
- Szkolenie Wizytatorów Akredytacyjnych stacjonarnych jednostek leczenia uzależnień;
- Kurs Psychologii Klinicznej – Sekcja Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
- Certyfikat Trenera profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych – wydany przez Instytut Psychoprofilaktyki i Psychoterapii Stowarzyszenia Natanaelum;
- Podyplomowe Dwusemestralne Studium Arteterapii (Polski Instytut Ericksonowski, Katedra Psychiatrii AM w Łodzi, Polski Komitet INSEA)
- Pedagog – studia magisterskie Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Nauk Pedagogicznych i Społecznych.
Szczegółowe informacje dotyczące wykształcenia Magdaleny Kotyzy.
lekarz medycyny Kamil Bobrowski
Aktualnie w trakcie kursu Terapii Behawioralno-Poznawczej certyfikowanej przez PTTBP, w szkole Psychoterapii Crescentia z Warszawy.
Na stałe zatrudniony w SPS ZOZ „Zdroje” w Szczecinie w Oddziale Ogólnopsychiatrycznym, w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychiatrii dorosłych. Pracuje z pacjentami o pełnym przekroju zaburzeń psychicznych: zaburzeń nerwicowych, afektywnych, psychotycznych, organicznych i uzależnień.
Ukończył staż kliniczny z dziedziny uzależnień w Centrum Psychiatrycznym SPS ZOZ „Zdroje” w Szczecinie. Posiada doświadczenie w leczeniu o charakterze interwencyjnym, farmakoterapii powikłań uzależnień, oraz współpracy z pacjentami w duchu terapeutycznym.
WSPÓŁPRACUJEMY:
Mgr Julita Szkudlarek
Z osobami uzależnionymi oraz ich rodzinami pracuję od 14 lat w różnej formie: punktach konsultacyjnych, poradni, projektach (utworzyłam i prowadziłam fundację ,,Alternatywa” gdzie wprowadzałam w życie swoje projekty – grupy wsparcia dla osób powracających z terapii stacjonarnej, grupy terapeutyczne dla współuzależnionych kobiet, grupy wsparcia dla rodziców uzależnionej młodzieży).Warsztat pracy doskonalę na licznych kursach, szkoleniach i konferencjach dla specjalistów psychoterapii uzależnień.
Studia magisterskie: Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny – socjologia
Studia podyplomowe:
- Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna
- Specjalista Terapii Uzależnień (studia kwalifikacyjne – akredytowane przez Kra-jowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii)
- Specjalistyczne 3-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii uzależnień zakończone egzaminem państwowym i uzyskaniem certyfikatu
- certyfikowanego specjalisty psychoterapii uzależnień nr SP/0842/2013
Kursy i szkolenia:
- BUSINESS COMMUNICATION GROUP SP. Z O.O. szkolenie „Nie pozwól się okłamywać. Sztuka demaskowania kłamstwa.”(2007)
- OŚRODEK TWÓRCZEJ INTERWENCJI, Kraków – „Zadania i kompetencje komisji rozwiązywania problemów alkoholowych”(2007)
- TOWARZYSTWO ZAPOBIEGANIA NARKOMANII „Praca z osobą uzależ-nioną”(2007)
- CERTYFIKAT UCZESTNICTWA W OGÓLNOPOLSKIM SEMINARIUM „Dojrzali konsumenci narkotyków” Kraków 2010
- Polsko-Niemiecki Instytut Terapii Uzależnień „Stawka większa niż ….życie – 3 bis – program szkoleniowy dla terapeutów uzależnień” – podnoszenie kwalifikacji w zakresie pomocy psychoterapeutycznej dla osób uzależnionych od hazardu i pra-coholizmu.
Bielsko – Biała 2013 - „Szkoła Terapeutów Uzależnień – zastosowanie różnych nurtów psychoterapii w terapii osób uzależnionych” (280h pracy warsztatowej)- szkolenie specjalistycz-ne doskonalące warsztat pracy dla specjalistów psychoterapii uzależnień. Poznań 2015/2016
- Specjalistyczne szkolenie „Uzależnienia behawioralne – program szkoleniowy dla specjalistów terapii uzależnień”. (67 h pracy warsztatowej) – uzależnienie od sek-su, hiperseksualność, pracoholizm, hazard, uzależnienie od nowych technologii. Poznań 2016
- Certyfikat uprawniający do prowadzenia indywidualnej terapii dla użytkowni-ków konopii – CANDIS Warszawa 2016
- „Terapia osób uzaleznionych od pornografii, seksu, jako odpowiedź na konsekwencje rozwojowe i zdrowotne u pacjentów, zgodnie z celami Narodowego Programu Zdrowia” – superwizja – prowadzący Slawomir Jakima, Ewa Małachowska, Jozef Leśniak, październik 2017
- „Szkolenie dla sędziów, prokuratorów oraz specjalistów terapii uzależnień w zakresie stosowania znowelizowanych przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii”, Lubiszyn, październik 2017
- „Praktyka diagnozy i psychoterapii osób z syndromem DDA” (22h warsztatowe) – Siedlec, luty 2018
- „Wprowadzenie do terapii schematów” (20h warsztatowych)- szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe w zakresie Terapii Schematów – Toruń 2018
- „Dialog Motywujący w terapii grupowej osób uzależnionych lub używajacych narkotyków” (30h) prowadzenie Tom Barth, Warszawa 2018
- „Rozwijanie umiejętności w terapii schematów” (20h), Toruń, listopad 2018
- „Terapia schematów i inne skuteczne metody w zastosowaniu do uzależnień behawioralnych”(64h warsztatowo-wykładowe) ,Warszawa, sierpień-grudzień 2019
- „Szkolenie doskonalące umiejętności terapeutów uzależnień w zakresie prowadzenia psychoterapii grupowej w leczeniu uzależnień” (120h warsztatowych), Poznań 2019
Jestem uprawniona do zbierania informacji na temat używania przez oskarżonego środków odurzających, środków psychotropowych lub środków zastępczych na zlecenie sądu lub prokuratury (ewidencja specjalistów – Ministerstwo Sprawiedliwości)
Mgr Anna Borkowska
Swoją drogę kształcenia zaczęła od studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalność: resocjalizacja, profilaktyka i interwencja kryzysowa). Dalszy rozwój realizowała w Studium Psychoterapii Uzależnień (szkolenie akredytowane przez PARPA) w Łodzi. Posiada certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień (nr. 1975) wydany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Aktualnie pracuje z osobami uzależnionymi oraz ich bliskimi – indywidualnie oraz w grupach.
W pracy skupiam się przede wszystkim na tworzeniu partnerskiej relacji opartej na uważności, autentyczności, szacunku i akceptacji zwracając szczególną uwagę na rozbudowanie sfery emocjonalnej.
Ceniona za ciekawość i umiejętność całościowego pojmowania funkcjonowania drugiego człowieka, otwartość umysłu, i tzw. ludzką twarz.
Mgr Agata Hankus
- Ukończyłam studia humanistyczne i jestem magistrem resocjalizacji.
- Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie, a także szkolenie z zakresu terapii osób z uzależnieniami behawioralnymi, szkolenie z psychoterapii DDA z zaburzeniami osobowości, trening uważności (mindfulness) – jako metoda zapobiegania nawrotom w uzależnieniach.
- Biorę udział w licznych projektach szkoleniowych w Fundacji Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych w Warszawie.
- Swoją pracę poddaje stałej, comiesięcznej superwizji, co jest wymogiem w pracy psychoterapeutycznej.
- Doświadczenie zawodowe zdobywam od 2009 roku współpracując z Poradnią Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia w Goleniowie, gdzie prowadzę obecnie grupę terapeutyczną oraz terapię indywidualną.
- W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Terapeuty Uzależnień, a także dbam o to aby rozmowie towarzyszyła atmosfera szacunku i akceptacji.
- Od 19 lat śpiewam w chórze kameralnym i jestem członkiem stowarzyszenia wspierającego lokalną kulturę.
- Prywatnie jestem mężatką, mam dwoje dzieci i psa.