Czy jesteś gotowy, aby odzyskać swoje życie? Gotowy aby przywrócić zdrowie i życie?

Uzależnienie jest potężne, ale zmiana jest możliwa. Nadal jesteśmy panami naszego losu.

Leczenie uzależnienia od narkotyków – leczenie narkomanii

Szkodliwość substancji niedozwolonych jest faktem powszechnie znanym. Mimo to, wiele osób chcąc przypodobać się rówieśnikom lub spróbować narkotyków z ciekawości, sięga po rozmaite środki psychoaktywne. To już bliski krok do uzależnienia. Chwilowa przyjemność wiąże się z nieodwracalnymi uszkodzeniami, które obejmują zarówno organizm, jak i psychikę człowieka. Prowadzona przez nas strona internetowa powstała o wszystkich osobach, które zmagają się na co dzień z uzależnieniami i potrzebują specjalistycznej pomocy.

Jak rozpoznać uzależnienie?

Zwykle zaczyna się niewinnie, od małych dawek substancji niedozwolonych, spożywanych zazwyczaj na imprezach czy spotkaniach ze znajomymi. Jednak nim się obejrzymy, to mała dawka może przerodzić się w całą saszetkę substancji. Warto zatem obalić mit, iż uzależnić się można tylko od alkoholu czy tytoniu. Prawda jest taka, że uzależnić można się od narkotyków, leków, komputera, hazardu czy kompulsywnych zakupów. Jednak niektóre z uzależnień, niosą za sobą tragiczne w skutkach konsekwencje.

Fazy uzależnienia od narkotyków

Narkomania to problem medyczny, społeczny i kulturowy. Obecnie problem ten postrzegany jest jako jednostka choroba, która cechuje się bardzo złożonym charakterem. Do najpopularniejszych substancji niedozwolonych, zaliczyć możemy między innymi marihuanę, amfetaminę czy różnego rodzaju opioidy.

Wyróżniamy kilka faz uzależnienia od narkotyków. Pierwsza nazywana jest eksperymentalną. Charakteryzuje się ona próbowaniem substancji. Część osób może poprzestań na jednokrotnym ich spożyciu, a część będzie kontynuowała swoje doświadczenia i wejdzie w ten sposób w kolejny etap uzależnienia.

Faza nadużywania substancji dotyczy każdego kolejnego razu, kiedy to osoba sięgnie po substancje zakazane. Zauważalne są już określone problemy w szkole, w pracy, w domu czy w życiu osobistym, przez co można stwierdzić, iż etap ten przynosi coraz więcej negatywnych konsekwencji. Kolejną fazą jest już uzależnienie, które przejawia się psychicznymi i fizycznymi stanami, które wynikają z interakcji pomiędzy organizmem, a substancjami. W tym etapie konieczna jest terapia uzależnienia od narkotyków.

Dlaczego warto leczyć się w naszym ośrodku?

Uzależnienie od narkotyków powoduje długotrwałe skutki, które odbijają się zarówno na zdrowiu psychicznym, jak i fizycznym osoby uzależnionej. Niezbędna jest zatem terapia w ośrodku zamkniętym, bowiem wraz z osobą uzależnioną cierpi także rodzina i przyjaciele.

Detoks trwa zazwyczaj od kilku do nawet kilkunastu dni. Jednak samo odtrucie od substancji zakazanych nie wystarczy. By wszystkie zmiany były trwałe i miały pokrycie w przyszłości, konieczna jest terapia, na której specjaliści nauczają, jak żyć bez wspomagania się używkami.

W prowadzonym przez nas ośrodku otrzymają Państwo kompleksową pomoc, a psycholodzy i lekarze zadbają, by leczenie przebiegało w odpowiednim tempie i przynosiło widoczne rezultaty.

Facebook