Ośrodek leczenia uzależnień dla pacjentów z Gdańska

Uzależnienie najczęściej rozwija się bardzo powoli i w wielu przypadkach, przynajmniej na początku jest niezauważalne. Gdy zdajemy sobie sprawę z problemu, zazwyczaj jest już za późno na samodzielne działanie i w takiej sytuacji niezbędne okazuje się skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy zapewniają specjalistyczne wsparcie w zakresie leczenia narkomanii, leczenia alkoholizmu i leczenia lekomanii.

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z problemem jest uczęszczanie na wizyty do psychoterapeuty lub podejmowanie inne tego typu kroków, jednak szczególnie w przypadku najcięższych uzależnień nie przynoszą one zbyt często dobrych efektów. W takiej sytuacji jedynym skutecznym rozwiązaniem staje się ośrodek odwykowy, w którym każda osoba uzależniona z Gdańska może liczyć na profesjonalną pomoc.

Kiedy pobyt w ośrodku odwykowym to dobre rozwiązanie dla osób walczących z uzależnieniem z Gdańska?

Terapia uzależnień dla pacjentów z Gdańska realizowana w systemie stacjonarnym w specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnień „Nowe Życie” to w bardzo wielu przypadkach jedyna skuteczna forma walki z poważnymi nałogami. Dla wielu osób nasza placówka była miejscem, które pozwoliło zostawić dawne życie za sobą i narodzić się na nowo.

Dzięki wykwalifikowanym psychoterapeutom i lekarzom, którzy stale czuwają nad przebiegiem terapii i bezpieczeństwem pacjentów, na pierwsze efekty terapii nie trzeba długo czekać.

Leczenie uzależnień

Do naszego ośrodka leczenia uzależnień trafiają najczęściej osoby z Gdańska zmagające się z takimi problemami jak:

  • Narkomania – uzależnienie od narkotyków to jeden z najpoważniejszych nałogów, który często prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych lub nawet śmierci np. z powodu przedawkowania. Narkotyki wpływają również bardzo negatywnie na relacje osoby uzależnione z innymi ludźmi i wiele innych aspektów życia codziennego. Samodzielna walka z narkotykami jest zazwyczaj nieskuteczna i w większości przypadków najlepszym wyjściem jest stacjonarna terapia uzależnień od narkotyków w specjalistycznym ośrodku odwykowym.
  • Alkoholizm – przez to, że dostęp do alkoholu jest tak łatwy, to uzależnienie to jest bardzo powszechnym problemem w wielu miejscach świata. Oczywiście na początku uzależnienie może nie dawać o sobie znać w jasny sposób, ale po dłuższym czasie zerwanie z alkoholem, może stać się niemożliwe bez specjalistycznej pomocy w przejściu detoksu alkoholowego, którego pierwszym etapem jest odrtucie. Alkoholizm to bardzo często nie tylko problem osoby uzależnionej, ale także jej bliskich, na których ten nałóg ma również bardzo negatywny wpływ. W przypadku tego problemu szybko wprowadzone leczenie alkoholizmu może być bardzo skutecznie, dlatego nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o pobycie w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień.
  • Lekomania – uzależnienie od leków może spotkać każdego i bardzo często jest to poważna choroba, która może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi lub nawet prowadzić do śmierci. Z tego względu niezbędne jest jak najszybsze wdrożenie skutecznej terapii oraz odwyku lekowego przy stałej kontroli ze strony lekarza i psychoterapeuty.
  • Uzależnienia behawioralne (np. hazard) – tego typu uzależnienia są bardzo często spotykane i również wymagają specjalistycznej terapii w ośrodku. Szybka reakcja pozwoli w tym przypadku uchronić osobę uzależnioną od popełnianie błędów, które mogą doprowadzić np. do równych konsekwencji prawnych.

Jesteś z Gdańska i potrzebujesz wsparcia w zakresie leczenia narkomanii, alkoholizmu i innych uzależnień?

 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Jak wygląda terapia uzależnień w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień? Oferta dla mieszkańców Gdańska

Przebieg terapii może różnić się znacząco w zależności od rodzaju uzależnienia i od danego przypadku. Z tego względu przed rozpoczęciem leczenia przeprowadza się wywiad z pacjentem oraz jego bliskimi. Zebrane informacje mają na celu pomóc w zaplanowaniu jak najskuteczniejszego procesu leczenia. Po tym etapie pacjent przeprowadza się do ośrodka leczenia uzależnień, gdzie realizowana będzie terapia.

W przypadku uzależnienia od alkoholu, narkotyków lub innych tego typu substancji konieczne jest przeprowadzenie detoksykacji. Może to być np. odtrucie alkoholowe, odwyk lekowy lub detoks narkotykowy .

Sama terapia uzależnień opiera się na spotkaniach grupowych i indywidualnych z psychoterapeutą, wykładach, spotkaniach z innymi osobami uzależnionymi itp. Częścią terapii jest także edukacja w zakresie życia w społeczeństwie.

Dlaczego pacjenci z Gdańska powinni skorzystać z profesjonalnej terapii uzależnień?

Profesjonalna pomoc w przypadku uzależnienia jest nieodłączną częścią walki z nałogiem. W wielu przypadkach jedyną deską ratunku dla osób uzależnionych jest ośrodek odwykowy, w którym otrzymają one stacjonarną pomoc i będą pod stałą obserwacją lekarzy. Takie rozwiązanie pozwala bardzo szybko uzyskać pierwsze efekty terapii, całkowicie odciąć pacjenta od przyczyny uzależnienia i skupić się na jego psychicznym oraz fizycznym odbudowaniu.

Czujesz, że już sobie nie radzisz? Oferta naszego ośrodka leczenia uzależnień dla mieszkańców Gdańska to może być rozwiązanie dla Ciebie.

Facebook