Czy jesteś gotowy, aby odzyskać swoje życie? Gotowy aby przywrócić zdrowie i życie?

Uzależnienie jest potężne, ale zmiana jest możliwa. Nadal jesteśmy panami naszego losu.

FAQ – tu znajdziesz odpowiedź na swoje pytania dotyczące terapii uzależnień

1. Jak wygląda terapia, na czym polega, co się robi w trakcie?

Nasza terapia trwa ok 4 tygodni. Codziennie odbywają się zajęcia grupowe, w czasie których w małej, kameralnej grupie rozmawiamy na tematy związane z uzależnieniem i wychodzeniem z nałogu. Nikogo nie zmuszamy do wypowiedzi, raczej staramy się budować przyjazną i bezpieczną przestrzeń, by każdy czuł się na tyle dobrze, aby o sobie mówić. Każda osoba ma swojego terapeutę, z którym spotyka się również indywidualnie i rozmawia na ważne dla siebie tematy.

2. Czy terapia jest trudna? Boję się, że sobie nie poradzę.

 Terapia jest dostosowana do możliwości osoby potrzebującej. Nie otrzymasz zadań, których nie jesteś w stanie wykonać. Terapia jest trudna na tyle, na ile trudne jest zmienianie siebie i swoich wieloletnich mechanizmów funkcjonowania. Nie jest to łatwe zadanie, ale z naszym wsparciem jesteś w stanie sobie poradzić i dobrze wykorzystać ten czas.

3. Czy możliwy jest jakiś kontakt po zakończeniu terapii?

Po terapii możesz do nas napisać, zadzwonić a nawet przyjechać na rozmowę. Możliwe są również krótsze pobyty wspierające, w razie takiej konieczności.

4. Co trzeba zabrać na terapię?

Ubrania dostosowane do pory roku, dres, obuwie zmienne i sportowe, piżamę, strój kąpielowy i klapki, środki higieniczne i ręczniki (czyli tak jak na wakacyjny wyjazd), dodatkowo 2-3 zeszyty. Nie bierz książek, czasopism, kart, gier.

5. Czy podczas terapii możliwe są wyjścia np. na zakupy?

Wyjścia są możliwe w czasie wolnym i w grupach po 2-3 osoby, z poinformowaniem personelu.

6. Czy są odwiedziny bliskich?

Odwiedziny są możliwe w określonym czasie – w weekendy 2 razy podczas pobytu.

W wyjątkowych sytuacjach również w innym dniu po otrzymaniu zgody terapeuty.

7. Czy rodzina może również skorzystać z porady terapeuty?

W soboty odbywają się specjalne spotkania dla rodzin i bliskich prowadzone przez terapeutę, gdzie rodzina może dowiedzieć się o uzależnieniu oraz postępowaniu z osobą uzależnioną, a także uzyskać odpowiedzi na swoje pytania dotyczące życia po terapii. Jest również możliwość indywidualnych spotkań z terapeutą, pacjentem i jego rodziną.

Jeśli chcesz nam zadać pytanie, którego nie uwzględniliśmy – wyślij nam je przez poniższy formularz.

12 + 5 =

Facebook