Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu

Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu starają się móc uzależnionym oraz ich rodzinom. Ile kosztuje leczenie alkoholika? Jak wiemy, uzależnienie jest chorobą postępującą i konsekwentnie wyniszczającą organizm oraz psychikę chorego. Z biegiem czasu zarówno uzależniony, jak i jego bliscy zaczynają zdawać sobie sprawę z faktu, że samodzielne pokonanie nałogu jest zwyczajnie niemożliwe.

Dowiedz się więcej: Leczenie uzależnień

Rozpoczyna się więc poszukiwanie profesjonalnego wsparcia i leczenia alkoholizmu. Po drodze pojawiają się różnorodne pytania – ile kosztuje odwyk alkoholowy i ile kosztuje terapia alkoholowa – oraz od czego zależy ich cena w prywatnych ośrodkach leczenia alkoholizmu.

Domowy budżet alkoholika często bywa nadwyrężony. Uzależniony ponosi zazwyczaj wysokie koszty tzw. obsługi uzależnienia. Przez nadużywanie alkoholu często traci dobrze płatną pracę, wpada w długi lub w ogóle przestaje pracować zarobkowo. Nie bez znaczenia jest więc to, ile kosztuje prywatne leczenie odwykowe i na jaki wydatek należy się przygotować, rozpoczynając profesjonalne leczenie alkoholizmu.

Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu

Ile kosztuje leczenie alkoholizmu w prywatnym ośrodku?

Pierwszy i najważniejszy krok już za Tobą. Przyznałeś się do problemu z nadużywaniem alkoholu i być może – również do utraty kontroli nad własnym życiem. Kolejnym krokiem jest leczenie alkoholizmu. Cena terapii w każdym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień może się nieco (lub dość sporo) różnić i właściwie już nie wiesz, ile kosztuje prywatne leczenie alkoholizmu ani ile kosztuje prywatny odwyk alkoholowy?

Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu – koszt 2-tygodniowego pobytu

Koszty 2-tygodniowej terapii leczenia uzależnienia od alkoholu w prywatnych ośrodkach zaczynają się od ok. 5 tys. złotych. Tego rodzaju krótkie oddziaływania terapeutyczne mają za zadanie przede wszystkim zapoznać pacjenta ze specyfiką swojego uzależnienia i pokazać mu możliwe rozwiązania oraz dalszą drogę leczenia. 2-tygodniowa, prywatna terapia w większości przypadków pomaga choremu przerwać ciąg alkoholowy oraz odtruć organizm.

Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu – koszt 4-tygodniowego pobytu

W przypadku 4-tygodniowego pobytu koszty całodobowej terapii wahają się od ok. 8-10 tys. zł. Trudno tu jednak o konkretne dane. Możliwe jest jedynie podane orientacyjnych widełek cenowych, których należałoby się spodziewać, gdy zastanawiamy się nad prywatnym, profesjonalnym leczeniem swojego nałogu.

Wiele zależy od szeregu czynników, które wpływają na cenę pobytu w ośrodku. Indywidualnie ustalają je prywatne ośrodki leczenia uzależnień. Cennik ich usług znajdziemy zazwyczaj na stronie internetowej lub po skontaktowaniu się z nimi, np. telefonicznie.

Koszt profesjonalnego detoksu alkoholowego prywatnie

Podobnie przedstawia się sprawa, jaką jest odwyk alkoholowy. Cena profesjonalnie przeprowadzonego odtrucia organizmu osoby uzależnionej zaczyna się od kilkuset złotych za dzień.

W tym czasie pacjent jest pod stałą opieką lekarza oraz specjalistów leczenia uzależnień. Jego organizm jest odpowiednio nawadniany, dostarczane są mu również niezbędne minerały i witaminy, które stracił na skutek nadużywania alkoholu.

Rozważając pobyt w prywatnym ośrodku, warto dowiedzieć się, czy prywatny odwyk alkoholowy i jego cena jest wliczona w podany koszt pobytu, czy może należy dodatkowo uiścić za niego opłatę. Należy także zapytać, komu detoks jest dedykowany.

W prywatnym ośrodku leczenia uzależnień „Nowe Życie” profesjonalny, dwudniowy detoks alkoholowy kosztuje 1600 zł. Jest przeznaczony dla pacjentów, którzy kontynuują terapię stacjonarnie.

Oczywiście, leczenie alkoholizmu trwa o wiele dłużej, niż przeprowadzenie detoksu i 2- lub 4-tygodniowy pobyt w prywatnym ośrodku leczenia uzależnienia. Ile więc kosztuje prywatne leczenie nałogu i jak to oszacować?

Przeczytaj również: Jak pomóc alkoholikowi?

Ile kosztuje leczenie alkoholizmu prywatnie?

Leczenie alkoholizmu jest długotrwałym i bardzo złożonym procesem, w którym najważniejszą rolę odrywa motywacja oraz praca własna pacjenta. Terapia alkoholowa każdego podopiecznego przebiega w odrobinę inny sposób i z tego samego powodu jest ustalana w sposób indywidualnie. Właśnie dlatego tak trudne jest oszacowanie kosztów, jakie niesie za sobą prywatne leczenie alkoholizmu. Cena prywatnej terapii alkoholowej to jedno, jej czas trwania to coś zupełnie innego.

Niektórzy uzależnieni spędzają w ośrodku 2-4 tygodnie, inni np. 2 miesiące. Warto wziąć pod uwagę także fakt, w jaki sposób postanawiają później kontynuować swoje leczenie – istotna jest bowiem terapia podtrzymująca (np. w warunkach ambulatoryjnych) nawet przez dwa lata po rozpoczęciu abstynencji. Niektórzy podopieczni decydują się na terapię nawrotową, która pomaga im przezwyciężyć gorszy okres lub trudności życiowe.

„Nowe Życie” prywatny ośrodek leczenia uzależnień – CENNIK

Koszty prywatnego leczenia alkoholizmu i pobytu w ośrodku zależą także od szeregu innych czynników, które – de facto – są odpowiedzialne za różnice w cenach za 2- czy 6-tygodniowy, całodobowy pobyt w różnych ośrodkach leczenia.

Leczenie alkoholizmu – od czego jest uzależniona cena pobytu w ośrodku?

Zastanawiasz się, dlaczego prywatne leczenie alkoholizmu i ceny tak się między sobą różnią? Zależą one od takich czynników, jak:

  • Lokalizacja ośrodka

Im popularniejsza i bardziej turystyczna lokalizacja, tym ceny mogą być wyższe. Dzieje się tak np. w przypadku ośrodków usytuowanych nad morzem lub w górach. Ma to oczywiście swoje zalety, nie od dziś bowiem wiadomo, że bliskość natury bardzo ułatwia proces wychodzenia z nałogu.

  • Profesjonalna kadra

Im bardziej doświadczona i profesjonalna kadra pracuje w ośrodku leczenia uzależnień, tym cena za terapię alkoholową jest wyższa. Ma to swoje przełożenie na efektywność leczenia oraz pozytywne opinie podopiecznych, którzy ukończyli leczenie.

  • Standard ośrodka i jego wyposażenie

Cena prywatnego leczenia uzależnienia zależy w dużej mierze również od standardów ośrodka i jego wyposażenia. Koszt pobytu może być mniejszy, jeśli zdecydujemy się np. na dwu- lub trzyosobowy pokój i wspólną łazienkę. Cena pobytu zależy także od ilości rozrywek zapewnianych w czasie wolnym takich udogodnień jak sauna, jacuzzi, prywatny park lub las, boisko do gry.

prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu

Ile kosztuje leczenie alkoholizmu na NFZ?

Ile kosztuje leczenie alkoholizmu na NFZ, jeśli jesteś lub nie jesteś ubezpieczony? W Polsce leczenie uzależnienia w placówkach, które posiadają umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, jest bezpłatne. Dotyczy to zarówno osób ubezpieczonych, jak i osób nieubezpieczonych. Często zdarza się bowiem, że osoba uzależniona od alkoholu nie posiada ubezpieczenia wynikającego ze stosunku pracy ani nie jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy. Nie stanowi to jednak przeszkody w rozpoczęciu bezpłatnego leczenia nałogu.

Terapia alkoholowa na NFZ jest dobrowolna. Wyjątek stanowi fakt, kiedy podjęcie leczenia wynika z sądowego zobowiązania osoby uzależnionej do leczenia.

Przeczytaj więcej: Przymusowe leczenie alkoholika

Leczenie alkoholizmu na NFZ może odbywać się w różnorodnych placówkach. Muszą być one jednak zarejestrowane jako placówki lecznicze wykonujące działalność leczniczą – w rodzaju świadczenia stacjonarnie i całodobowo oraz ambulatoryjne (w tym dzienne) opieki nad pacjentem.

Leczenie alkoholizmu – ile kosztuje rozłożone na raty?

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień – w tym ośrodek „Nowe Życie” wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom pacjentów, oferując im płatności w ratach, tzw. Medi Raty.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi podopieczni opłatę za pobyt w ośrodku mogą rozłożyć w czasie. Jak wiemy, jest to dla nich nie tylko wygodne, ale w wielu przypadkach również niezbędne. Choroba alkoholowa często pozbawia bezpieczeństwa finansowego. Proponujemy więc pacjentom również promocje dotyczące cen pobytu w naszym ośrodku.

Wiemy, że osoby uzależnione potrzebują profesjonalnego wsparcia, by stanąć na nogi i rozpocząć trzeźwienie. Misją i celem naszej pracy jest im to zapewnić.

Pamiętaj, że chcemy wspierać Cię w drodze ku wolności.
Wystarczy, że pozwolisz sobie pomóc i zadzwonisz do nas.

Tutaj znajdziesz naszą ofertę.

Facebook