Ośrodek leczenia uzależnień

– dla osób ze Szczecina

Powszechny dostęp do różnego rodzaju używek, stresujący tryb życia, konflikty społeczne i międzyludzkie – to wszystko pogłębia kryzysy uzależnień. Niszczące nawyki i przyzwyczajenia oraz substancje mogą stać się problemem każdej osoby. Nie pytają one o wiek, płeć czy wykształcenie. Warto jest mieć miejsca do których można zwrócić się z prośbą o pomoc.

Co oferuje nasz ośrodek leczenia uzależnień pacjentom ze Szczecina?

Zajmujemy się pomocą osobom, które są obciążone uzależnieniem od różnego rodzaju używek lub zachowań. Oprócz standardowego leczenia uzależnień swoją specjalistyczną opieką otaczamy także rodziny i bliskich chorych, które niejednokrotnie są współuzależnione. Celem działalności tego miejsca jest pomoc w walce z nałogami i rozpoczęcie nowego życia. Ośrodek to miejsce wsparcia, zrozumienia i okazywanej troski.

W jakiej sytuacji uzależnieni ze Szczecina powinni zgłosić się na terapię?

Najprościej mówiąc na leczenie najlepiej zgłosić się w sytuacji uświadomienia sobie problemu, gdyż najlepsze efekty leczenia uzyskuje się, gdy choroba osoba jest przekonana o swoim problemie i chce podjąć z nim walkę. Nie ma uzależnień, które nie byłyby szkodliwe dla zdrowia psychicznego i fizycznego, dlatego nie można ich lekceważyć. Najczęściej osoby ze Szczecina zgłaszają się do ośrodka odwykowego, gdyż chcą skorzystać z następujących usług:

  • Leczenie alkoholizmu – wiążące się często z detoksem alkoholowym, samo uzależnienie od alkoholu związane jest z wewnętrznym przymusem picia, do tego chory często nie panuje nad dawkowaniem trunków. Pojawiają się drżenie rąk, dreszcze, czy pocenie.
  • Leczenie narkomanii – również wymaga niekiedy odtrucia organizmu, aby pozbyć się z niego szkodliwych substancji. Jeśli wahaniom nastrojów towarzyszy rozszerzenie źrenic i zmiana przyzwyczajeń oraz potrzeba zażywania narkotyków, to konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów.

Jednak problemów jest znacznie więcej. Jakie by nie były warto zaufać specjalistom i poprosić o pomoc.

Jak wygląda terapia prowadzona w ośrodku?

Terapia uzależnień dla mieszkańców Szczecina prowadzona jest tak naprawdę całodobowo. Przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu pacjenci mogą liczyć na fachową pomoc i opiekę wykwalifikowanego personelu. Chorzy mogą liczyć na okazanie im zrozumienia, szacunku i wsparcia. Jest to konieczne, gdyż bez tego często zdarza się, że choroba będzie postępować. Uzależnione osoby nie potrzebują krytyki, powielanych stereotypów czy patrzenia na nich z góry. Kluczem do przemiany jest serdeczność i chęć pomocy płynąca prosto z serca.

Dowiedz się więcej o prowadzonych dla mieszkańców Szczecina odtruciach i odwykach alkoholowych

 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Lekarze i opiekunowie chcą nauczyć uzależnione osoby jak żyć bez nadużywania środków lub czynności do których są silnie przywiązane. Ważne jest, aby uzależniona osoba uznała fakt choroby i zechciała z nią zawalczyć. Jeśli terapia jest efektem przymusu lub szantażu szanse na jej powodzenia są niewielkie. Zazwyczaj takie osoby po krótszym lub dłuższym czasie wracają do tego samego problemu, który już wcześniej je zniewolił.

Metody wykorzystywane w ramach terapii uzależnień od narkotyków, alkoholu i innych

Leczenie uzależnień to wieloetapowy proces, który wymaga całkowitego zaangażowania pacjenta, wsparcia najbliższych i fachowej pomocy. Specjaliści zatrudnieni w naszym ośrodku, współpracujący z pacjentami m.in. ze Szczecina, zdają sobie z tego sprawę, dlatego też przygotowują zindywidualizowane plany leczenia, które są „szyte na miarę” pod chorego.

Do leczenia uzależnień wykorzystuje się metody znane z psychoterapii i psychoedukacji. Terapia odbywająca się w specjalistycznych ośrodkach leczenia uzależnień składa się z wielu wspólnych składowych takich jak:

  • spotkania na grupowej terapii,
  • indywidualne rozmowy z terapeutą,
  • praca twórcza, w skład której wchodzi na przykład kreatywne pisanie, malowanie obrazów itp.

Zajęcia proponowane przez opiekunów mają pokazać chorym alternatywne sposoby na radzenie sobie ze stresem czy też problemami.

Koniec leczenia w placówce, nie jest jednoznaczny z wyzdrowieniem. Dla uzyskania efektów kuracji konieczne jest kontynuowanie podjętej walki podczas spotkań w grupach wsparcia oraz indywidualnych rozmów z terapeutą. Pełni to zadanie utrzymania efektów leczenia.

Wsparcie bliskich

Korzyści wynikające ze skorzystania z odtrucia alkoholowego, odwyku narkotykowego i profesjonalnej pomocy

Ośrodki wspierające mieszkańców Szczecina w walce z uzależnieniami oferują kompleksową opiekę, dzięki której możliwe jest uporanie się ze wstydliwym problemem. Podczas spotkań indywidualnych lub grupowych możliwe jest poznanie siebie i genezy swoich kłopotów. W czasie trwania terapii tworzą się więzi między uczestnikami, dzięki którym łatwiej wytrwać w postanowieniach. Uczestnicy zajęć jeżdżą na wspólne wycieczki i poznają piękno życia bez nałogu.

Po uporaniu się z problemem poprawiają się także relacje rodzinne. Jest wiele powodów by skorzystać z pomocy, najważniejszym z nich jest ochrona własnego zdrowia, a nawet życia.

Facebook