Prywatny ośrodek leczenia uzależnień
– dla osób z województwa pomorskiego

Uzależnienie może spotkać każdego, kto choćby na chwilę straci w pewnym stopniu kontrolę nad własnym życiem. Bez względu na to, co jest przyczyną uzależniania, jest to bardzo poważna choroba, która najczęściej wymaga specjalistycznego leczenia, dobrego nastawienia i wsparcia ze strony bliskich osób. Najskuteczniejsze w tym przypadku jest leczenie oferowane przez profesjonalne ośrodki odwykowe mieszkańcom województwa pomorskiego, które posiadają wykwalifikowany personel, dzięki czemu cała terapia będzie przeprowadzona w skuteczny i bezpieczny sposób.

Każda osoba przebywająca w takiej placówce, jak ośrodek „Nowe Życie” może liczyć na stałą pomoc ze strony psychoterapeuty oraz lekarza, co znacząco przyspiesza całą terapię i zwiększa jej skuteczność.

Ośrodek odwykowy "Nowe Życie"
Otoczenie ośrodka leczenia uzależnień Nowe Życie
Sala terapeutyczna

Co oferuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie” osobom z województwa pomorskiego?

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień to profesjonalne placówki, które zajmują się leczeniem osób zmagających się z różnego rodzaju uzależnieniami. Uzależnieni mogą liczyć tam na stałe wsparcie psychoterapeuty i w skuteczny oraz bezpieczny sposób przejść przez cały proces detoksykacji i zerwania z nałogiem.

Często zdarza się również tak, że osoba uzależniona nie zna życia bez nałogu. Z tego względu bardzo ważna jest również edukacja w zakresie tego jak żyć bez używek i prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie.

Najczęściej zgłaszają się do nas osoby z województwa pomorskiego potrzebujące pomocy w zakresie:

  • Leczenia alkoholizmu – problem alkoholowy występuje bardzo często, głównie ze względu łatwości dostępu do tego typu używki. Osoby uzależnione od alkoholu bardzo zwykle zbyt późno zdają sobie z niego sprawę, a w takim przypadku jedynym wyjściem jest zazwyczaj specjalistyczne leczenie w profesjonalnym ośrodku. Tylko takie rozwiązanie może zagwarantować bezpieczeństwo i skuteczność terapii.
  • Leczenia narkomanii – uzależnienie od narkotyków bardzo często prowadzi do znaczących dolegliwości zdrowotnych, konfliktów z prawem, a nawet śmierci czy to z powodu przedawkowania, czy innego zdarzenia, na które miało wpływ działanie narkotyków. W przypadku uzależnienia od narkotyków pomoc ośrodka odwykowego jest niezbędne i leczenie powinno się zacząć, jak najszybciej jest to możliwe.
  • Leczenia lekomanii – uzależnienie, które może stać się problemem każdego, kto nadużywa leków lub zażywa je niezgodnie z zaleceniami lekarza. Jest to bardzo poważny nałóg, który często prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych lub śmierci, dlatego profesjonalna pomoc jest tutaj niezbędna.
  • Leczenia uzależnienia od hazardu – hazard lub inne tego typu czynności również mogą stać się nałogiem, dlatego w przypadku rozpoznania należy jak najszybciej reagować odpowiednią terapią, żeby uchronić osobę przed podjęciem złych decyzji, utratą majątku, zdrowia lub nawet życia.
Leczenie uzależnień

Jak przebiega terapia w profesjonalnym ośrodku odwykowym?

Zarówno konieczność przebycia leczenia w ośrodku jak i jego przebieg ustalany jest w dużej mierze na podstawie informacji zebranych podczas wywiadu z osobą uzależnioną oraz jej bliskimi. Jest to pierwszy etap terapii, po którym następuje przeprowadzka do ośrodka, gdzie przez najbliższe dni lub tygodnie realizowana będzie detoksykacja pod stałym nadzorem lekarzy. Proces ten ma na celu oczyszczenie organizmu osoby uzależnionej z substancji będącej problemem.

Dowiedz się więcej o metodach leczenia uzależnień wykorzystywanych w naszym ośrodku i dopasowanych do potrzeb pacjentów z województwa pomorskiego.

 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Oczywiście w przypadku np. uzależnień behawioralnych ten etap jest pomijany. Następnie prowadzona jest terapia, która najczęściej składa się z różnych spotkań grupowych z psychoterapeutą, sesji indywidualnych, wykładów, spotkań z osobami, które wygrały walkę z uzależnieniami i innymi tego typu wydarzeniami.

Wszystkie osoby przebywające w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień „Nowe Życia” uczone są także jak żyć w społeczeństwie i jak radzić sobie z pokusą ponownego sięgnięcia po używkę po zakończeniu terapii.

Pobyt w ośrodku leczenia uzależnień dlaczego warto?

Decydując się na zerwanie z uzależnieniem, musimy szukać pomocy u profesjonalistów, ponieważ samodzielna walka z nałogiem w jego zaawansowanym stadium jest zazwyczaj niemożliwa. Specjalistyczne ośrodki leczenia uzależnień to najskuteczniejsza metoda poradzenia sobie z nałogiem i decydując się na nią, można być pewnym, że przy dobrym nastawieniu bardzo szybko zobaczymy pierwsze efekty zastosowanej terapii.

Ponadto nawet po zakończeniu terapii pacjenci z województwa pomorskiego nadal mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony ośrodka, jeśli problem nałogu będzie chciał wrócić lub poczują potrzebę wsparcia ze strony psychoterapeuty.

Facebook