Prywatny ośrodek leczenia uzależnień
– oferta dla pacjentów z woj. mazowieckiego, Warszawy

Uzależnienie czy to od alkoholu, narkotyków, leków czy nawet hazardu to bardzo poważna sprawa, która wielu osobom oraz ich bliskim może całkowicie zniszczyć życie. Walka z nałogiem nie jest łatwa i w większości przypadków jest bardzo trudna lub niemożliwa do wygrania samodzielnie.

Istotną rolę w leczeniu uzależnień odgrywają bliskie osoby i wsparcie z ich strony, a także specjaliści, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu wiedzą doskonale jak pokierować leczeniem, aby dało ono wymagane efekty.

W tym celu wiele osób zmagających się z uzależnieniami korzysta z ośrodków leczenia uzależnień, takich jak „Nowe Życie”, które swoją ofertę kieruje do pacjentów z województwa mazowieckiego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które z pewnością przyspieszy cały proces leczenia i zdecydowanie zwiększy jego skuteczność.

Nasz ośrodek odwykowy przyjmuje wszystkich pacjentów z Warszawy i całego województwa mazowieckiego.
 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Terapia uzależnień Warszawa/mazowieckie – krok po kroku

Przebieg terapii zależny jest od rodzaju uzależnienia, jego stopnia zaawansowania oraz nastawienia samej osoby chorej. Jednak w większości przypadków terapia składa się z zajęć grupowych, indywidualnych sesji ze specjalistą, wykładów terapeutycznych, a także spotkań z osobami, które wygrały walkę z uzależnieniem.

W sytuacji gdy uzależnienie spowodowane jest zażywaniem jakiejś substancji np. alkoholu, narkotyków czy leków, w pierwszym etapie przeprowadzany jest detoks alkoholowy, czyli odstawienie czynnika generującego uzależnienie i oczyszczenie organizmu. Etap ten jak i całe leczenie prowadzone są pod ścisłą kontrolą lekarską.

Podstawowy program leczenia uzależnień oferowany pacjentom z Warszawy i innych miejscowości województwa mazowieckiego trwa zazwyczaj 28 dni. Jednak w przypadku niektórych osób i zaawansowanych uzależnień niezbędne może okazać się znaczne wydłużenie terapii. Na każdym etapie leczenia alkoholizmu znaczące jest wsparcie najbliższej rodziny lub przyjaciół.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w przypadku uzależnienia?

Ośrodek leczenia uzależnień to najlepsze miejsce do tego, aby w bezpieczny i kontrolowany sposób zerwać z nałogiem. Nasi pacjenci z Warszawy i innych miast są cały czas pod obserwacją terapeutów i psychologów, przez co leczenie może być prowadzone bardzo skutecznie, a pierwsze efekty widoczne są już po niedługim czasie.

Ponadto osoby wychodzące z ośrodka nauczone są tego jak radzić sobie bez używek i żyć prawidłowo wśród społeczeństwa.

Terapia uzależnień mazowieckie

Jakie rozwiązania pacjentom z województwa mazowieckiego oferuje nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień?

Ośrodki leczenia uzależnień to w pełni profesjonalne placówki, które powstały z myślą o osobach potrzebujących pomocy w walce z nałogiem. Proces leczenia prowadzony jest przez wykwalifikowanych specjalistów i psychoterapeutów, którzy dobierają program indywidualnie do danej osoby, w oparciu o indywidualne cechy osobowościowe oraz rodzaj uzależnienia. To pozwala na skuteczną walkę z nałogiem i w miarę szybkie efekty.

Nasz ośrodek odwykowy, kierujący swoją ofertę do mieszkańców Warszawy i całego województwa mazowieckiego, zajmuje się zarówno fizycznym, jak i psychicznym aspektem zdrowia pacjentów, podczas zajęć grupowych oraz indywidualnych sesji. Placówki tego typu proponują również wsparcie osobom, które ukończyły leczenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ w dużej części przypadków, walka z nałogiem nie kończy się wraz z zakończeniem terapii, a trwa nadal w codziennym życiu.

Co możemy zaoferować osobom z Warszawy walczącym z uzależnieniem?

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie” to placówka, której zadaniem jest pomoc osobom uzależnionym. Pacjenci są pod stałą opieką wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów oraz psychologów, którzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem terapii i leczenia.

Oprócz tego bardzo ważna jest dla nas także edukacja takich osób w zakresie życia bez nałogu i prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Każda osoba kończąca terapię i wychodząca z ośrodka odwykowego, nadal może liczyć na pomoc i wsparcie.

Ze wsparcia naszego ośrodka leczenia uzależnień najczęściej korzystają osoby z Warszawy chorujące na:

  • Narkomanię – jest to jedno z najpoważniejszych i najtrudniejszych do zwalczenia uzależnień, które bardzo często prowadzi do poważnych skutków zdrowotnych, prawnych lub nawet śmierci. Warto także pamiętać, że narkomani nie niszczą tylko swojego życia, ale bardzo często ich uzależnienie wpływa także na inne bliskie im osoby. Samodzielne walczenie z tym nałogiem najczęściej jest nieskuteczne na dłuższą metę. Niezbędna w tym przypadku jest profesjonalna terapia uzależnień od narkotyków w ośrodku odwykowym pod stałą kontrolą terapeutów i psychologów.
  • Alkoholizm – to powszechny problem, który przez bardzo wiele osób jest lekceważony, a prawda jest taka, że jest to jedno z najpoważniejszych uzależnień, głównie z tego względu, że bardzo niszczy organizm osoby uzależnionej, wpływa negatywnie na życie jej bliskich, a łatwy dostęp do alkoholu, znacząco utrudnia zerwanie z nałogiem. Specjalistyczne leczenie i odwyk alkoholowy jest w tym przypadku niezbędny.
  • Lekomanię – pomimo że nie jest to tak powszechny problem, jak np. alkoholizm to nadal jest to uzależnienie, które może spotkać każdego, kto w nadmierny i niekontrolowany sposób zażywa różne leki mające działanie uzależniające. Często taki nałóg prowadzi do poważnych dolegliwości zdrowotnych, a nawet śmierci, dlatego niezbędne jest jak najszybsze leczenie lekomanii w specjalistycznym ośrodku terapii uzależnień.
  • Uzależnienie od hazardu – hazard może w bardzo szybki i niespodziewany sposób uzależnić osoby grające. Najczęściej taki nałóg prowadzi do utraty majątku, rozpadu rodziny, kłopotów prawnych, a czasami nawet samobójstwa. Ośrodek leczenia uzależnień może w tym przypadku być miejscem, które pozwoli zerwać z hazardem i zacząć życie od nowa.

Profesjonalna pomoc w w leczeniu uzależnień dla pacjentów z mazowieckiego

Osoby uzależnione, mieszkające np. w Warszawie, mają obecnie bardzo dużo różnych możliwości leczenia i pozyskiwania wsparcia w walce z nałogiem. Jednak nadal najskuteczniejszym sposobem na poradzenie sobie z uzależnieniem jest terapia stacjonarna prowadzona przez specjalistyczne ośrodki leczenia alkoholizmu i innych uzależnień. Taka terapia przy wsparciu profesjonalnych psychoterapeutów bardzo szybko daje pozytywne efekty, a wszystko to przy zachowaniu pełnej dyskrecji (która często jest wymagana przez chorych) i bardzo przyjemnej atmosfery, jaka panuje w tego typu placówkach. Leczenie stacjonarne uzależnień pozwala nauczyć osoby uzależnione nowego życia bez nałogu.

Facebook