Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

– dla pacjentów z kujawsko-pomorskiego

Uzależnienie jest stanem zaburzenia zdrowia fizycznego i psychicznego. Wynika ona z charakterystycznego przymusu zażywania substancji psychoaktywnej lub wykonywania określonej czynności. Osoby uzależnione, nie zawsze miały taki problem, dlatego też mówimy o nabyciu tego stanu z czasem. Jest to efektem szeregu złożonych czynników. Ma to związek m.in.: z przytłoczeniem ciężarem życia, własnymi problemami lub najbliższych.

Jako sposób na „odreagowanie” lub „ucieczkę” osoby uzależnione zaczynały od okazjonalnego kontaktu z używką, a następnie kończą na nadużywaniu pewnych substancji lub czynności. Te znów stają się dla nich wyniszczające. Każdej z tych osób należy się szacunek, wsparcie i pomoc. Wyciągnięcie ręki z ofertą wsparcia jest przejawem dobroci serca i wyrazem człowieczeństwa. Jednym ze sposobów może być skorzystanie z pomocy jednego z prywatnych ośrodków leczenia uzależnień.

Ośrodek leczenia uzależnień – dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego

Podczas poszukiwania ośrodka na terenie lub w okolicach województwa kujawsko-pomorskiego należy zwrócić uwagę na szereg kryteriów. Pozwoli to dostosować ofertę nie tylko do oczekiwań, ale także skali problemu z jakim zmaga się osoba uzależniona.

Nasz prywatny ośrodek cechuje doświadczona i wykwalifikowana kadra, która posiada umiejętności z zakresu opieki medycznej i wsparcia osób uzależnionych. Program oparty jest na dialogu i indywidualnym podejściu do pacjenta. Poszukujemy jak najlepszej ścieżki, aby móc odejść jak najdalej od nałogu.

Ogólnym celem działalności tego miejsca jest stworzenie komfortowych warunków, w których uzależnione osoby mogą poczuć się bezpiecznie niczym w domu i doświadczyć wsparcia oraz zrozumienia.

Jak wygląda terapia prowadzona w prywatnym ośrodku?

Tak jak w przypadku każdej choroby, występowanie tego samego schorzenia u różnych osób może się nieco różnić. W zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta niejednokrotnie wymagane jest wdrożenie dedykowanych rozwiązań. Takie podejście w leczeniu uzależnień przyjmują nasi specjaliści. Dla każdego pacjenta przygotowywany jest indywidualny plan walki z chorobą, który uwzględnia indywidualne potrzeby i problemy konkretnej jednostki. Bez względu na rodzaj uzależnienia istnieją pewne uniwersalne etapy, które są zawsze obecne:

 • Diagnoza uzależnienia i przyznanie się do niego przez chorego,
 • Uświadomienie konsekwencji i strat powstałych w wyniku nałogu,
 • Poszukiwanie psychologicznych źródeł problemu i walka z nimi,
 • Nauka asertywności,
 • Uczestnictwo w terapii grupowej i grupach wsparcia,
 • Poznanie sygnałów informujących o nawrocie choroby,
 • Zaznajomienie ze sposobami radzenia sobie z kryzysem,
 • Zaakceptowanie uzależnienia i opracowanie zasad po opuszczeniu ośrodka.

Zajmujemy się prowadzeniem terapii uzależnień i odwyków alkoholowych dla pacjentów z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Często zachodzi również potrzeba odtrucia organizmu (tzw. detoksu alkoholowego lub innego). Jest to proces, który pozwala usunąć z krwioobiegu organizmu pozostałości związków toksycznych i uzupełnić niedobory elektrolitów. Ponadto zapewniona jest możliwość konsultacji specjalistycznych oraz odpowiednie warunki lokalowe i logistyczne, które wspierają proces wyjścia z nałogu.

W jakiej sytuacji zgłosić się do prywatnego ośrodka leczenia uzależnień? Oferta dla osób z województwa kujawsko-pomorskiego

Na wstępie należy podkreślić, że leczenie osób uzależnionych jest dobrowolne. Nie dotyczy to osób skierowanych na leczenie wskutek postępowania sądowego czy też osób ubezwłasnowolnionych.

Osoby uzależnione często nie zdają sobie sprawy ze swojego problemu, dlatego też warto jest pomóc im go dostrzec i zrozumieć. Dzięki tej świadomości oraz chęci podjęcia walki z nałogiem zwiększa się efektywność terapii.

Terapia uzależnień

Warto skorzystać z pomocy oferowanej przez specjalistyczne ośrodki na przykład w sytuacji, kiedy:

 1. Odczuwalny jest przymus spożywania alkoholu i jego niekontrolowane przyjmowanie, występują luki w pamięci, dreszcze, nadmierne pocenie i drżenie rąk.
 2. Nadpobudliwość zmieszana jest z apatią i sennością, występują rozszerzone i przekrwione źrenice, zmienia się sposób ubierania, a organizm daje sygnały świadczące o problemach z narkotykami.
 3. Zabawa w loterii, zakup zdrapki lub kuponu Lotto zamieniają się w regularne wizyty w kasynie, a przerwanie gry wydaje się niemożliwe. Niejednokrotnie pojawiają się problemy finansowe i pożyczki od znajomych lub banków.

Są to jedne z najbardziej charakterystycznych objawów uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy hazardu. Występuje jednak wiele innych form uzależnień, od różnych używek i czynności. Wszystko jest stworzone dla ludzi, jednak istotne jest sprawowanie nad nimi kontroli. Gdy człowiek traci panowanie nad rozrywkami i różnymi sprawami, a one przejmują nad nim kontrolę konieczne jest skorzystanie ze specjalistycznej terapii oferowanej przez nasz ośrodek leczenia uzależnień dla osób w województwie kujawsko-pomorskim.

Pomoc oferowana przez stworzone w celu walki z uzależnieniami ośrodki jest nieoceniona w powrocie do szczęśliwego życia w wolności od nałogów. Wyszkolona kadra zajmuje się ukazaniem piękna życia bez uzależnień, stawiając przy tym pacjentów na pierwszym miejscu. Terapeuci zapewniają pacjentom jak najlepsze warunki do uporania się z problemami, które wywołały uzależnienie, a sprzyja temu atmosfera akceptacji i zrozumienia.

Fachowa pomoc pozwala odnaleźć psychologiczne podłoża problemów i spojrzeć w inny sposób na życie. Warto jest zaufać specjalistom i zawalczyć o lepsze jutro dla siebie i swoich bliskich!

Facebook