Prywatny ośrodek leczenia uzależnień
– dla pacjentów z Gdyni

Uzależnienie to poważny problem, który może doprowadzić każdego człowieka na samo dno. Często to właśnie różnego rodzaju nałogi są przyczyną rozpadu rodzin, problemów z prawem, ze zdrowiem i innych tego typu konsekwencji. Każda osoba, która uzależniona jest czy to od alkoholu, narkotyków, hazardu czy innych tego typu czynności i substancji, powinna uzyskać profesjonalną pomoc. Często tylko specjalistyczne leczenie jest w stanie skutecznie odciągnąć daną osobę od czynnika będącego przyczyną uzależnienia. W takiej roli najlepiej sprawdzi się stacjonarna terapia realizowana w profesjonalnych ośrodkach leczenia uzależnień, przeznaczona m.in. dla mieszkańców Gdyni.

W jakich sytuacjach pacjenci z Gdyni mogą liczyć na pomoc ze strony naszego ośrodka leczenia uzależnień?

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień to placówki, które pomagają osobom uzależnionym od różnych substancji lub zachowań w walce z nałogiem. Dysponują one wykwalifikowaną kadrą psychoterapeutów i lekarzy, dzięki temu cały proces leczenie może przebiegać w pełni profesjonalnie i pod stałą kontrolą medyków.

Podczas pobytu w ośrodku specjaliści zajmują się zarówno aspektem zdrowia fizycznego, jak i psychicznego pacjentów. Dzięki temu po wyjściu są oni znacznie lepiej przygotowani do życia bez używek i ich psychika jest dużo bardziej odporna na wszelkie pokusy z tym związane.

Jeśli jednak poczują oni potrzebę uzyskania wsparcia, to mogą nadal na nie liczyć po zakończeniu leczenia.

Jak wygląda terapia uzależnień, oferowana przez nasz ośrodek dla pacjentów z Gdyni?

Terapia uzależnień to dość skomplikowany proces, który wymaga indywidualnego podejścia do każdej osoby. Z tego względu przed rozpoczęciem leczenia niezbędne jest przeprowadzanie wywiadu z pacjentem oraz jego bliskimi. Zebrane w ten sposób informacje pozwolą lepiej dostosować plan leczenia do danego pacjenta i tym samym osiągnąć zamierzone efekty znacznie szybciej. Po tej rozmowie pacjent zostaje przyjęty w ośrodku leczenie uzależnień.

W przypadku np. alkoholików niezbędny jest detoks alkoholowy. Tego typu odwyk stanowi kluczowy elementów również w przypadku narkomanów i innych osób uzależnionych od jakichś substancji czy leków. Proces ten ma na celu oczyszczenie organizmu pacjenta z danej substancji. Następnie realizowana jest właściwa terapia, która opiera się na różnych zajęciach z psychoterapeutą, spotkaniach grupowych, indywidualnych sesjach, wykładach i innych tego typu wydarzeniach. Oprócz tego osoby przebywające w ośrodku uczone są jak żyć bez uzależniania i jak prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie.

Mieszkańcom Gdyni oferujemy profesjonalną terapię uzależnień, uzupełnioną o detoks. 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

 Do naszego ośrodka odwykowego trafiają najczęściej osoby z Gdyni zmagające się z takimi problemami jak:

  • Narkomania – bardzo poważne uzależnienie, które często prowadzi do znaczących uszczerbków na zdrowiu, konfliktów z prawem, a nawet śmierci. Leczenie narkomani prowadzone w naszym specjalistycznym ośrodku w formie stacjonarnej i najczęściej tylko taka terapia daje wymagany efekt.
  • Alkoholizm – z pewnością najbardziej powszechne uzależnienie, z którym zmaga się ogromna ilość osób na całym świecie. Z początku wydaje się niczym poważny, ale gdy dojdzie do momentu, że dana osób nie może wytrzymać bez alkoholu, jest to wyraźny znak, że konieczne jest wdrożenie profesjonalnego leczenia alkoholizmu, aby tej osobie pomóc. W takiej sytuacji odwyk alkoholowy to często jedyne wyjście.
  • Lekomania – uzależnienie od leków to poważny problem, który może prowadzić do różnych dolegliwości zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Detoks i odpowiednia terapia jest w tym przypadku niezbędna i podjąć się tego może jedynie profesjonalny ośrodek odwykowy.
  • Uzależnienia behawioralne (np. hazard)
Terapia uzależnień

Dlaczego profesjonalne leczenie uzależnień to dobre rozwiązanie dla osób uzależnionych z Gdyni?

Decydując się na skorzystanie z pomocy ośrodka leczenia uzależnień i z oferowanej w nim stacjonarnej terapii, mamy gwarancję, że otrzymamy specjalistyczną pomoc, a nad naszym bezpieczeństwem podczas detoksykacji oraz całego procesu leczenia będą czuwały wykwalifikowane osoby. Dzięki temu leczenie może być znacznie skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż stosowanie innych metod. Terapia stacjonarna w naszym ośrodku odwykowym bardzo szybko pozwala uzyskać pierwsze efekty.

Ponadto każda osoba przebywająca w ośrodku edukowana jest w zakresie radzenia sobie z nałogiem po wyjściu z ośrodka i w zakresie prawidłowego życia w społeczeństwie. Dodatkowo wszyscy, którzy ukończyli leczenie lekomanii, narkomanii czy alkoholizmu, mogą nadal liczyć na wsparcie ośrodka w przypadku gdy poczują taką konieczność.

Facebook