Leczenie uzależnień oferta dla pacjentów z Zielonej Góry

Przeważnie uzależnienie od substancji psychoaktywnych rozpoczyna się niewinnie – najpierw od małych ilości, aby spróbować nowych doznań lub rozluźnić się po długim dniu. Z czasem jednak okazjonalne spożywanie alkoholu staje się naszą codziennością, a przyjmowanie kolejnych dawek – przymusem. Trudno jest samodzielnie uwolnić się od nałogu, dlatego tak istotne jest rozpoczęcie terapii w ośrodku uzależnień.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie” zajmuje się prowadzeniem terapii u osób z Zielonej Góry nadużywających alkoholu. Pacjentom zapewniamy anonimowość, a także proponujemy skuteczną terapię uzależnień, opierającą się na długoterminowym działaniu.

Kto powinien zgłosić się na odwyk alkoholowy?

Proces uzależniania się od alkoholu rozpoczyna się niewinnie, a osoby, które początkowo piją okazjonalnie i dla towarzystwa, nagle zaczynają odczuwać przymus sięgania po alkohol. W efekcie piją coraz więcej i coraz częściej, aż przekroczą niewidzialną granicę. Uzależnienie od alkoholu może dotknąć każdego, a z racji tego, że bardzo łatwo jest przegapić ten moment, konieczne będzie sięgnięcie po profesjonalną pomoc. Na odwyk alkoholowy może zgłosić się każdy, kto zauważył u siebie problem z nadmiernym spożyciem substancji psychoaktywnych.

Uzależnienie od alkoholu to poważna choroba, która wymaga specjalistycznej terapii. Leczenie alkoholizmu to najskuteczniejszy sposób na to, aby nauczyć się walczyć z nałogiem i rozpocząć nowe, lepsze życie.

Terapia uzależnień Zielona Góra – jak wygląda?

Skuteczna terapia odwykowa w naszym ośrodku polega w głównej mierze na odcięciu pacjenta od źródła jego uzależnienia. Proces detoksykacji jest pierwszym krokiem do tego, aby pozbyć się z organizmu wszystkich szkodliwych substancji pod okiem specjalistów. Detoks alkoholowy polega na przyjmowaniu przez pacjentów leków niwelujących pojawienie się skutków ubocznych odtruwania organizmu i całkowitym odstawieniu alkoholu. Dzięki temu osoby uzależnione z Zielonej Góry nie doświadczają nieprzyjemnych objawów emocjonalnych, psychologicznych oraz fizycznych, przez co łatwiej jest im poradzić sobie z silnym pragnieniem sięgnięcia po alkohol.

Odwyk alkoholowy

Odtrucie alkoholowe w sprzyjających warunkach jest skuteczną metodą na osiągnięcie trzeźwości. Pobyt w naszym ośrodku „Nowe Życie” zapewnia poczucie bezpieczeństwa i komfortu, co pozwala na dokładne zrozumienie i poznanie siebie, a także powodów, które skłoniły do sięgnięcia po alkohol.

Leczenie alkoholizmu u pacjentów z Zielonej Góry prowadzone jest w formie indywidualnych terapii z lekarzem psychiatrą, które ułatwią trafne zdiagnozowanie problemu. Skuteczną formą walki z uzależnieniem jest także terapia grupowa. Profesjonalna pomoc terapeutów oraz emocjonalne wsparcie innych pacjentów, pomoże w płynnym przejściu przez kolejne etapy terapii, aby ta zakończyła się sukcesem po upływie kilku tygodni.

W trakcie procesu detoksykującego, zachęcamy pacjentów do podejmowania różnego rodzaju aktywności fizycznej.

Nasz ośrodek prowadzi także terapię dla osób współuzależnionych, czyli najbliższej rodziny pacjenta. Zapewniamy wsparcie członkom rodziny osoby uzależnionej, a także specjalistyczną pomoc. W trakcie spotkań ułatwiamy zrozumienie nowej sytuacji, w jakiej się znajdują, a także wyjaśniamy w jaki sposób mogą wspomóc bliską sobie osobę. Dodatkowo uczymy w jaki sposób postępować z osobą uzależnioną po zakończeniu przez nią odwyku alkoholowego.

Proponujemy detoks alkoholowy i leczenie innych typów uzależnień wszystkim osobom potrzebującym mieszkającym w Zielonej Górze

 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Odwyk alkoholowy Zielona Góra – na czym polega odtrucie?

W trakcie pobytu w ośrodku pacjenci mają zapewnione całodobowe wsparcie, a także gwarancję, iż w ich otoczeniu nie znajdą się żadne środku odurzające, które mogłyby doprowadzić do ponownego sięgnięcia po alkohol. Leczenie uzależnień odbywa się pod okiem certyfikowanych psychoterapeutów, posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami zmagającymi się z chorobą alkoholową.

Ośrodek leczenia uzależnień

Odwyk alkoholowy to proces długotrwały, który w naszym ośrodku trwa minimum 4 tygodnie. W ramach leczenia alkoholizmu zapewniamy pacjentom najlepsze warunki do powrotu do zdrowia, odizolowując ich od czynników, które zachęciły ich do sięgnięcia po alkohol. Pacjenci decydujący się na rozpoczęcie terapii uzależnień w prywatnym ośrodku, mają zapewnione odpowiednie środowisko do zdrowienia, pozbawione stresujących czynników.

Pobyt w specjalistycznym ośrodku odwykowym to spory koszt, jednak skuteczność prowadzonej w ten sposób terapii sprawia, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób uzależnionych od alkoholu. Oferujemy możliwość płatności w systemie ratalnym.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w naszym ośrodku odwykowym to skuteczny sposób, aby uwolnić się od destrukcyjnego nałogu i rozpocząć lepsze życie.

Poznaj cennik pobytu w naszym ośrodku

Facebook