Leczenie uzależnień

– zachodniopomorskie

Problemy z uzależnieniami mogą dotknąć każdego, bez względu na płeć, wiek czy wykształcenie. Trudności ze znalezieniem pracy, zawód miłosny, stresujące sytuacje czy po prostu przytłoczenie rzeczywistością – wszystko to może być przyczyną uzależnienia. Jego początek może mieć również miejsce wtedy, kiedy chce się „tylko spróbować” czegoś nowego. Rodzajów uzależnień jest bardzo wiele, wszystkie łączy jedno – zmieniają psychikę i niszczą organizm. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej skontaktować się z naszym ośrodkiem leczenia uzależnień w województwie zachodniopomorskim.

W jakiej sytuacji do ośrodka leczenia uzależnień zgłaszają się pacjenci z zachodniopomorskiego??

Na terapię można zgłosić się w każdym momencie – zwłaszcza jeżeli problem zaczyna być coraz bardziej zauważalny. Pamiętajmy jednak, że najtrudniejsze jest wykonanie pierwszego kroku, stwierdzenie zaistnienia problemu oraz podjęcie decyzji o poszukiwaniu pomocy. Warto jednak mieć świadomość sytuacji, w których należy skorzystać ze specjalistycznej pomocy w zakresie leczenia alkoholizmu, narkomanii i od hazardu oraz gdzie jej szukać, jeśli mieszkamy w województwie zachodniopomorskim.

Leczenie alkoholizmu

Momentem, w którym należy rozważyć zgłoszenie się do naszego ośrodka odwykowego w województwie zachodniopomorskim jest wystąpienie objawów choroby alkoholowej:

  • odczucie wewnętrznego przymusu picia i niekontrolowane spożycie alkoholu,
  • występowanie luk w pamięci,
  • większa tolerancja alkoholu („przymus” przyjmowania zwiększonych dawek),
  • drżenie rąk,
  • dreszcze,
  • nadmierne pocenie.

Wszystkie te objawy dają wyraźny sygnał, że potrzebny jest detoks alkoholowy. Warto znać dokładny przebieg choroby, która składa się z czterech faz. W fazie wstępnej picie towarzyskie zamienia się w picie w celu rozładowania napięć. Faza ostrzegawcza polega na szukaniu okazji do spożycia alkoholu, i kończy się zawsze utratą kontroli. Faza krytyczna charakteryzuje się potrzebą dalszego picia, nawet po spożyciu znacznej ilości alkoholu. Ostatnia faza, chroniczna jest szczególnie trudna – alkoholik wyzbywa się wszelkich zahamowań i samokontroli. Bez względu na obecny stan, rozpoczęcie terapii jest możliwe zawsze.

Leczenie narkomanii

Wyróżniamy dwie fazy uzależnienia od różnego rodzaju środków psychoaktywnych: inicjacji (zażycie substancji) oraz eksperymentalna (następne próbowanie różnych rodzajów narkotyków). Etap zażywania to czas kiedy osoba regularnie zażywa narkotyki, przez co pogorszeniu ulegają zdrowie, a niekiedy także sytuacja materialna czy społeczna.

Ostatnia faza – uzależnienie – to moment, kiedy osoba nie jest w stanie odmówić przyjęcia kolejnej dawki narkotyków. Narkotyki charakteryzują się wywieraniem szczególnie silnego wpływu na organizm, dlatego łatwo się od nich uzależnić. Charakterystyczne jest:

  • zmniejszenie nadpobudliwości z sennością i apatią,
  • zmiana sposobu ubierania się,
  • przekrwione oczy i rozszerzone źrenice.

Leczenie od narkomanii w naszym ośrodku w województwie zachodniopomorskim rozpoczyna się od odtrucia organizmu, następnie rozpoczyna się terapia chorego w specjalistycznym ośrodku. Oczywiście sposób terapii zależy od indywidualnych uwarunkowań.

Leczenie uzależnienia od hazardu

Zakup kuponu Lotto, udział w loterii czy kupno zdrapki dla wielu osób nie postrzega jako ryzyko wejścia w nałogowy hazard. Wszystko zależy jednak od zdolności oceny sytuacji i możliwości przerwania gry w dowolnym momencie. Kiedy jednak staje się to niemożliwe, mamy do czynienia z uzależnieniem.

Osoba uzależniona nie traktuje tego jako formy rozrywki, nie potrafi przerwać gry, zwiększa stawki, przez co traci coraz więcej pieniędzy. Niejednokrotnie pożycza ona pieniądze od znajomych, rodziny czy nawet banków, aby móc dalej grać.

Leczenie od hazardu powinno zacząć się od wizyty u psychologa, możliwe jest jednak, że niezbędna będzie terapia w naszym ośrodku leczenia uzależnień, który przyjmuje osoby mieszkające na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Co może zaoferować nasz ośrodek leczenia uzależnień pacjentom z województwa zachodniopomorskiego?

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie” w województwie zachodniopomorskim pragnie pomóc wszystkim osobom, które borykają się z różnymi problemami, aby wyszły na prostą i rozpoczęły szczęśliwe życie w wolności. Ośrodek tworzą ludzie, dlatego jego nieodłącznym elementem jest wykwalifikowana kadra, posiadająca doświadczenie w pracy terapeutycznej i medycznej.

Oprócz standardowego programu terapeutycznego, zalecane są zwłaszcza dla pacjentów, którzy zakończyli już terapię, sesje i warsztaty, które odbywają się rzadziej, ale mają zapobiec nawrotom choroby i pełnią funkcję motywacyjną. Udzielane są także konsultacje diagnostyczne i spotkania oraz pomoc dla rodzin, które często same borykają się z wieloma problemami wynikającymi z uzależnienia bliskiej osoby.

Skorzystanie z profesjonalnej pomocy jest niezbędne do wyjścia z nałogu. Terapeuci starają się zapewnić pacjentom jak najlepsze warunki do uporania się z problemami, które wywołały u nich uzależnienie. Wszystko odbywa się w atmosferze zrozumienia i akceptacji. Niejednokrotnie zajęcia terapeutyczne wzbogacone są o wspólne wyjazdy, które pozwalają na spojrzenie na życie z innej perspektywy.

Zawsze warto skorzystać z pomocy oferowanej przez nasz ośrodek leczenia uzależnień w zachodniopomorskim, może to zmienić życie Twoje i najbliższych na lepsze!

Oferujemy detoksy alkoholowe oraz inne formy wsparcia w leczeniu uzależnień dla pacjentów z województwa zachodniopomorskiego.

 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Facebook