Leczenie uzależnień Wrocław

Współcześnie coraz więcej osób zmaga się z uzależnieniem od substancji odurzających oraz hazardu. Samodzielne wyjście z nałogu jest niezwykle trudnym doświadczeniem, dlatego osoby z Wrocławia zmagające się z uzależnieniem powinny zgłosić się do ośrodka odwykowego, gdzie uzyskają profesjonalną pomoc i wsparcie w dalszej walce.

Spożywanie dużej ilości alkoholu oraz branie narkotyków negatywnie wpływa na zdrowie psychiczne oraz fizyczne uzależnionego. Dodatkowo bagatelizowanie problemu prowadzi do poważnych problemów w życiu zawodowym i rodzinnym, nierzadko wiążąc się z ogromnymi długami. Dlatego tak ważne jest podjęcie decyzji o leczeniu uzależnień, aby z sukcesem wyjść z nałogu

Leczenie uzależnień

Jesteś z Wrocławia i zmagasz się z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków lub hazardu?

Terapia uzależnień od alkoholu, narkotyków i hazardu Wrocław podstawowe informacje

Uzależnienie od narkotyków oraz alkoholu jest bardzo podstępne, gdyż osoba nadużywająca substancji psychoaktywnych niemal nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu. Nierzadko zaprzecza i posuwa się do kłamstwa, aby tylko dalej móc przyjmować kolejne ilości do swojego organizmu. Wbrew pozorom uzależnienia od alkoholu i narkotyków nie da się kontrolować, a alkoholik czy narkoman bardzo szybko przekracza niewidzialną granicę, spożywając coraz więcej i częściej kolejne dawki.

Podobnie wygląda uzależnienie od hazardu. Emocje jakie towarzyszą w pierwszej fazie uzależnienia, kiedy wygrywamy mniejsze lub większe sumy, prowadzą do rozwoju problemu. W efekcie hazardzista pogłębia swój nałóg, wydając na niego coraz więcej pieniędzy w oczekiwaniu na kolejną wygraną.

W przypadku alkoholizmu, narkomanii czy hazardu, konieczne jest podjęcie specjalistycznej terapii. Ośrodek leczenia alkoholizmu i narkomanii to dla wielu pacjentów z Wrocławia możliwość udziału w stacjonarnym programie terapeutycznym. Nasz ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie” zapewnia kuracjuszom z Wrocławia komfortowe warunki pobytu, jak i dostęp do terapeutów z wieloletnim doświadczeniem i indywidualnym podejściem do pacjentów oraz możliwość płatności ratalnej.

Terapia uzależnień Wrocław – na czym polega?

Z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych i hazardu można wygrać. Aby zwalczyć nałóg osoby konieczne jest odcięcie się od danej substancji czy czynności, a także poddanie leczeniu, podczas którego pacjenci zrozumieją mechanizmy prowadzące do uzależnienia, przepracują swoje traumy oraz problemy. Odwyk lekowy i alkoholowy w naszym ośrodku we Wrocławiu to pierwszy krok do tego, aby wygrać z uzależnieniem.

Pierwszym krokiem do trzeźwości jest całkowity detoks od alkoholu, narkotyków oraz hazardu w naszym ośrodku. Odtrucie alkoholowe w przypadku wszystkich naszych pacjentów z Wrocławia jest niezbędne do tego, aby usunąć z organizmu wszystkie pozostałości substancji odurzających. Z racji tego, że proces detoksykacji narkotykowej czy alkoholowej daje przykre objawy fizyczne oraz psychiczne, w naszym ośrodku odwykowym pacjenci otrzymują leki, które zniwelują nieprzyjemne objawy odstawienia środków psychoaktywnych.

Pacjenci z Wrocławia podejmujący się leczenia alkoholizmu i udający się na odwyk narkotykowy, przez cały swój pobyt mają zapewnioną pomoc psychiatry, który indywidualnie dostosuje plan terapii do potrzeb kuracjuszy.

W naszym ośrodku dla narkomanów, alkoholików oraz hazardzistów z Wrocławia pacjenci w trakcie pobytu uczestniczą w indywidualnych sesjach terapeutycznych i terapii grupowej. Rozmowa z terapeutą oraz innymi uzależnionymi pacjentami uczy rozwiązywania swoich problemów bez konieczności sięgania po substancje uzależniające, a także przygotowuje do życia poza ośrodkiem.

Leczenie uzależnień we Wrocławiu skorzystaj z naszej pomocy

Ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie” oferuje profesjonalną pomoc mieszkańcom Wrocławia w walce z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu oraz hazardu. Terapia prowadzona jest przez wykwalifikowaną kadrę terapeutyczną, specjalizującą się w leczeniu uzależnień. Zajmujemy się kompleksowym wsparciem w:

 

Ośrodek odwykowy

Leczenie narkomanii i alkoholizmu w naszym ośrodku trwa minimum 4 tygodnie, zobowiązując tym samym pacjentów do stacjonarnego pobytu w przygotowanych wcześniej pokojach dwu- i jednoosobowych. Dla naszych kuracjuszy stworzyliśmy odpowiednie środowisko bez dostępu do źródła ich uzależnienia, aby mogli w odpowiednich warunkach pracować nad swoimi problemami i poznać ich przyczynę. Naszym kuracjuszom z Wrocławia zapewniamy nocleg, wyżywienie, dostęp do opieki medycznej, a także aktywnie spędzony czas wolny na łonie natury.

Pobyt w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień to szansa na lepsze życie. Udział pacjentów w wielu sesjach terapeutycznych przygotuje ich do życia poza placówką, bez powrotu do uzależnienia.

Jeśli interesuje Cię pobyt w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień i mieszkasz we Wrocławiu, zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Facebook