Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

– oferta dla mieszkańców Wielkopolski

Ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie” oferuje wsparcie w walce z różnego rodzaju nałogami. Nasze programy terapeutyczne zostały stworzone z myślą o osobach zmagających się z uzależnieniem od:

 • alkoholu,
 • narkotyków,
 • leków,
 • hazardu.

W wypadku każdego typu leczenia pacjenci zostają objęci opieką wykwalifikowanego zespołu lekarzy i terapeutów, których celem jest zapewnienie wsparcia psychologicznego, emocjonalnego i, w razie konieczności, farmakologicznego.

Aktywności podczas terapii leczenia uzależnień
Ośrodek odwykowy "Nowe Życie"
Ośrodek leczenia uzależnień Terapia Nowe Życie

Kiedy należy skorzystać z terapii uzależnień w ośrodku odwykowym dla alkoholików i innych osób potrzebujących wsparcia?

Z oferty ośrodka odwykowego warto skorzystać w sytuacji, gdy z pozoru niewinna rozrywka urosła do rangi problemu, powodując uczucie utraty kontroli. Z terapii powinny skorzystać także osoby, które pokonały nałóg, lecz odczuwają pokusy mogące prowadzić do powrotu do uzależnienia. Leczenie w ośrodku odwykowym stanowi najskuteczniejszą formę leczenia nałogu – prowadzi do zaniechania dalszego przyjmowania substancji uzależniających i wypracowania trwałych zmian we wszystkich sferach życia.

Metody stosowane w pracy z pacjentami z Wielkopolski w naszym ośrodku leczenia uzależnień

Prywatne ośrodki terapii uzależnień prowadzą leczenie odwykowe w kontrolowanym środowisku, izolując osoby uzależnione od codziennych stresów oraz czynników wyzwalających chęć sięgnięcia po używki. W trakcie leczenia wykorzystywane są następujące metody:

 • detoks polegający na uwolnieniu organizmu od trujących substancji (stosowany w leczeniu uzależnienia od alkoholu, narkotyków oraz leków),
 • psychoterapia w postaci terapii indywidualnej oraz terapii grupowej przeprowadzana zazwyczaj w grupach maksymalnie czternastoosobowych,
 • farmakoterapia stosowana przede wszystkim w ramach wsparcia w trakcie detoksu,
 • wykłady i warsztaty,
 • aktywność fizyczna.

W przebiegu terapii przewidziane są również odwiedziny bliskich i czas na prywatną rozmowę.

Poznaj szczegóły pobytu w naszym ośrodku odwykowym oraz terapii uzależnień oferowanej pacjentom z Wielkopolski

 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Ile trwa terapia w ośrodku leczenia uzależnień w Wielkopolsce?

Terapia podstawowa uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków i hazardu może być przeprowadzana w różnym wymiarze czasowym. Dla pacjentów dostępne są programy trwające 4, 6 i 8 tygodni. Możliwe jest również skorzystanie z dwutygodniowego programu terapii nawrotowej dla osób, które odbyły wcześniej terapię podstawową.

Koszt pobytu w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień – Wielkopolska

Koszt pobytu w ośrodku leczenia uzależnień zależy od kilku czynników. Są to:

 • długość trwania terapii

W zależności od wybranej długości programu terapeutycznego ceny pobytu w ośrodku wahają się od 3 900 do 17 000 złotych.

 • rodzaj terapii

Poza terapią podstawową, w mieszkańcom Wielkopolski w naszym ośrodku leczenia uzależnień udostępniamy również terapię nawrotową, której koszt jest odpowiednio niższy – ceny wahają się od 3 900 do 5 000 złotych.

 • typ zakwaterowania

Koszt pobytu w ośrodku odwykowym jest zależny także od wybranego typu zakwaterowania. Za pokój jednoosobowy zapłacić trzeba od 500 do 1 000 złotych więcej niż za dzielony z innym pacjentem pokój dwuosobowy.

Leczenie uzależnień

W jaki sposób rodzina może wspierać osobę walczącą z nałogiem?

Rodzina i bliscy osoby walczącej z nałogiem mogą pomóc jej poprzez okazanie jej akceptacji niezależnie od choroby. W relacjach ze zmagającym się z uzależnieniem członkiem rodziny niezwykle istotne są otwartość, cierpliwość i powstrzymanie się przed wydawaniem sądów. Szczera, zapewniająca o miłości i wsparciu rozmowa może stanowić wielką różnicę dla procesu terapeutycznego – zbudowanie zaufania między osobą uzależnioną a jej bliskimi to niezwykle ważny krok na drodze do życia bez nałogu.

Dlaczego warto skorzystać z terapii w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień?

Skorzystanie z terapii w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień gwarantującym wsparcie specjalistów daje największe szanse na skuteczne zerwanie z nałogiem. Podejmowanie prób odwyku na własną rękę kończy się zazwyczaj niepowodzeniem, prowadząc do powrotu do uzależnienia. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że osoba uzależniona nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z występującym w trakcie odwyku poczuciem głodu oraz nieprzyjemnymi objawami zespołu abstynencyjnego. Wybierając terapię w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień, osoba zmagająca się z nałogiem otrzymuje wsparcie psychologiczne i emocjonalne ze strony wykwalifikowanych specjalistów. Może ponadto liczyć na łagodzenie objawów odstawienia z użyciem odpowiednio dobranych środków farmaceutycznych. Osoby, które zdecydowały się skorzystać z terapii w ośrodku leczenia uzależnień, znacznie rzadziej powracają do nałogu, ciesząc się życiem bez uzależnień.

Facebook