Ośrodek odwykowy
– dla pacjentów z Torunia

Co może zaoferować ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie” mieszkańcom Torunia?

Nasz ośrodek odwykowy oferuje wiele rodzajów terapii nastawionych na leczenie różnych typów uzależnień. Oferujemy wiele rodzajów terapii nastawionych na leczenie różnych typów uzależnień. W ośrodku „Nowe Życie” zmagający się z nałogami pacjenci z Torunia i okolic mogą skorzystać z następujących rodzajów terapii:

W wypadku każdego typu leczenia pacjenci zostają objęci opieką wykwalifikowanego personelu specjalizującego się w terapii uzależnień.

W jakiej sytuacji można zgłosić się do ośrodka odwykowego?

Do ośrodka odwykowego powinny zgłaszać się przede wszystkim osoby z Torunia cierpiące z powodu uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków oraz hazardu. Z pomocy zatrudnionych w placówce specjalistów skorzystać mogą również bliscy osób zmagających się z nałogiem, którzy cierpią z powodu współuzależnienia.

Ośrodki leczenia uzależnień oferują także terapie motywujące przeznaczone dla osób, które kontemplują swój problem, lecz nie są przekonane do podjęcia leczenia odwykowego.

Wsparcie bliskich w terapii uzależnień

Jak wygląda terapia przeprowadzana w ośrodku leczenia uzależnień?

Terapia przeprowadzana w ośrodku leczenia uzależnień może się różnić w zależności od typu leczonego uzależnienia. Leczenie narkomanii, alkoholizmu i uzależnienia od leków rozpoczynają się od detoksu polegającego na uwolnieniu organizmu od toksycznych substancji. Podstawową metodą stosowaną w ośrodku odwykowym jest psychoterapia przeprowadzana w dwóch wymiarach – indywidualnym oraz grupowym. Leczenie uzależnień jest dodatkowo wzbogacone o terapię pogłębioną uczącą pacjenta, jak radzić sobie z problemami w różnych sferach życia.

Ile trwa pobyt w ośrodku leczenia uzależnień – Toruń?

Pobyt w ośrodku leczenia uzależnień trwa zazwyczaj 28 dni, czas ten może jednak ulec wydłużeniu. Dla pacjentów dostępne są programy trwające 4, 6 i 8 tygodni oraz program terapii nawrotowej trwający 2 tygodnie.

Koszt pobytu w ośrodku odwykowym – Toruń

Koszt pobytu w ośrodku odwykowym jest zależny od wielu czynników, wśród których najważniejszymi są długość trwania terapii, jej rodzaj oraz wybrany typ zakwaterowania. 

  • Długość trwania terapii 

W zależności od długości trwania, ceny terapii odwykowej w ośrodku wahają się od 3 900 złotych do 17 000 złotych.

  • Rodzaj terapii

W ośrodku odwykowym dostępna jest zarówno terapia podstawowa, jak i terapia nawrotowa, której koszt jest odpowiednio niższy i waha się od 3 900 złotych do 5 000 złotych. 

  • Typ zakwaterowania

Na koszt pobytu w ośrodku terapii uzależnień wpływ ma także typ zakwaterowania. Cena jednoosobowego pokoju jest od 500 złotych do 1000 złotych wyższa od ceny pokoju dwuosobowego.

Ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie” oferujący pacjentom z Torunia i okolic odwyk narkotykowy, leczenie alkoholizmu oraz innych nałogów dopasowuje program leczenia do indywidualnych potrzeb pacjentów. Koszt pobytu w ośrodku może być rozłożony na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat w zależności od potrzeb i możliwości finansowych pacjenta.

Terapia uzależnień Gorzów Wielkopolski

Wsparcie rodziny w trakcie terapii uzależnień 

Wsparcie rodziny w trakcie terapii uzależnienia jest niezwykle istotne dla osiągnięcia pożądanych efektów leczenia. Osoby zmagające się z nałogiem doświadczają często stresu związanego z utratą szacunku otoczenia, czują się odepchnięte i wykluczone z życia społecznego. Może to prowadzić dalszą ucieczkę w używki i pogłębienie się uzależnienia. Rodzina i bliscy walczącej z nałogiem osoby powinny przede wszystkim przedrzeć się przez mur, jaki zbudowała wokół siebie. Jest to możliwe dzięki rozmowie i zapewnieniu, że uzależniona osoba jest kochana i akceptowana niezależnie od swojej choroby. Budowa zaufania między walczącą z nałogiem osobą a jej bliskimi stanowi niezwykle istotny element terapii. 

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy oferowanej w ośrodku odwykowym?

Skorzystanie z pomocy profesjonalnych terapeutów w ośrodku odwykowym to najskuteczniejszy sposób leczenia alkoholizmu, narkomanii oraz innych uzależnień. Terapia odwykowa przeprowadzona w ośrodku zamkniętym daje najlepsze efekty ze względu na swoją intensywność, a także umożliwienie pacjentom pełnego skupienia się na celu, jakim jest walka z nałogiem. Leczenie w ośrodku odwykowym nie polega bowiem tylko na zastosowaniu farmakoterapii – u jego podstaw leży zapewnienie wsparcia psychologicznego i emocjonalnego. Terapia leczenia uzależnień pozwala przetrwać objawy abstynencyjne wynikające z odwyku alkoholowego lub narkotykowego, a także przygotować do następnego etapu, jakim jest szczęśliwe życie po opuszczeniu ośrodka. 

Zapraszamy mieszkańców Torunia zdecydowanych na podjęcie terapii uzależnień, odwyku narkotykowego lub detoksu alkoholowego do naszego Ośrodka „Nowe Życie”

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Facebook