„Nowe Życie” – prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla mieszkańców Poznania

Nasz ośrodek leczenia narkomanii, alkoholizmu i innych uzależnień ma do zaoferowania swoim pacjentom z Poznania profesjonalne wsparcie w walce z różnymi nałogami. W nasze mury przyjmujemy osoby, które zmagają się z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu, leków oraz hazardu. Każdy, kto zdecyduje się zawalczyć z nami o swoje nowe życie bez nałogów, może liczyć na dopasowane do jego przypadku formy terapii oraz zróżnicowane zajęcia. Mamy do zaoferowania także prawidłowo przeprowadzone odtrucia alkoholowe. 

W jakich sytuacjach można zgłosić się na terapię uzależnień Poznań?

Uzależnienia potrafią doprowadzić do ruiny – psychicznej oraz zdrowotnej. Bliscy osoby zmagającej się z nałogiem często proszą ją i nakłaniają do zarezerwowania miejsca w ośrodku leczenia narkomanii czy alkoholizmu. Niestety w większości takie prośby niewiele dają.

To uzależniony musi sam podjąć decyzję o zmianie swojego życia. Zwykle dochodzi do tego w kryzysowym momencie.

W „Nowym Życiu” jest miejsce dla każdego. Zachęcamy jednak do jak najszybszego zastanowienia się nad swoją przyszłością, ponieważ im szybciej rozpocznie się leczenie alkoholizmu czy też innych uzależnień, tym łatwiej będzie przejść ten etap.

Odwyk alkoholowy Poznań

Terapia uzależnień w „Nowym Życiu” – przebieg i metody dopasowane do potrzeb osób z Poznania

Konkretny plan leczenia dostosowywany jest pod pacjenta. Inaczej będzie przebiegać odwyk alkoholowy, a inaczej leczenie hazardu. Stałą rzeczą w ośrodku jest plan dnia, w którym umieszczone są zajęcia i terapie, ale także posiłki, czas wolny czy dodatkowe atrakcje – jak np. specjalne wykłady.

Jeśli chodzi o metody naszej pracy, to wykorzystujemy psychoterapię, podczas której pacjenci z Poznania czują się bezpiecznie i mogą opowiadać o swoich uczuciach i problemach. Terapia przebiega grupowo oraz indywidualnie. Możliwe jest wzięcie udziału w terapii pogłębionej, która umożliwia radzenie sobie z trudnościami czyhającymi po wyjściu z ośrodka. Oprócz psychoterapii w niektórych przypadkach konieczny jest także detoks alkoholowy.

Jesteś z Poznania i czujesz, że już sobie nie radzisz? Zdezyduj się na leczenie uzależnień w naszym ośrodku.

Ośrodek leczenia uzależnień Poznań

Ile trwa pobyt w ośrodku i ile kosztuje? Leczenie alkoholizmu i narkomanii Poznań

Proces leczenia jest długotrwały, z nałogiem nie wygra się z dnia na dzień. Bez względu na rodzaj uzależnienia terapia w naszym ośrodku trwa co najmniej 4 tygodnie. Przewidujemy także dłuższe „turnusy”, które liczą sobie 6 oraz 8 tygodni. Czas trwania leczenia dostosowywany jest do potrzeb podopiecznego.

W naszej ofercie znajduje się także specjalna propozycja terapii 2-tygodniowej, ale jest to terapia nawrotowa dla osób, które po wyjściu z ośrodka złamały abstynencję lub są tego bliskie.

Sprawy finansowe są zwykle decydującą kwestią podczas wybierania ośrodka leczenia alkoholizmu i innych uzależnień. Ostateczna kwota zależy oczywiście od czasu pobytu, ale także od rodzaju terapii i rodzaju zakwaterowania (pokoje jedno- lub dwuosobowe). Ceny wahają się od 3900 zł do 17000 zł. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla niektórych te ceny mogą być zbyt wysokie, dlatego też mamy do zaproponowania płatność ratalną.

Na naszej stronie internetowej widnieje cennik, w którym znajdują się wszystkie kwoty i promocje.

Udzielamy wsparcia wszystkim uzależnionym z Poznania, którzy zdecydowali się na podjęcie terapii uzależnień. Zadzwoń do nas i zapisz się na leczenie:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Profesjonalna pomoc dla uzależnionych z Poznania i dla ich rodzin

Leczenie narkomanii w ośrodku „Nowe Życie” odbywa się dzięki znakomitej kadrze. Nasi pracownicy są certyfikowanymi psychoterapeutami i lekarzami. Wszyscy mogą pochwalić się cennym doświadczeniem i empatią – tak ważną w ich zawodzie. Nasz zespół terapeutyczny współpracuje także z superwizorem rekomendowanym przez Polską Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Oprócz pomocy samym pacjentom z Poznania, terapeuci są gotowi podzielić się swoją wiedzą z bliskimi uzależnionego. To bardzo ważne, ponieważ rodzina czy przyjaciele często nie potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji i nie wiedzą, jak wspierać osobę z nałogiem.

Czy warto zdecydować się na profesjonalne leczenie w prywatnym ośrodku?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista – leczenie uzależnień, na które zapisują się do nas osoby zmagające się z tym problemem na co dzień mieszkające w Poznaniu, w „Nowym Życiu” potrafi odmienić życie na lepsze.

Nie obiecujemy, że będzie łatwo, ale pod okiem specjalistów cały proces leczenia przebiegnie bezpiecznie i w miłej atmosferze. Takie profesjonalne leczenie daje również możliwość i umiejętności radzenia sobie z trudami codziennego życia.

Terapia uzależnień Poznań
Facebook