Ośrodek leczenia uzależnień Olsztyn

„Nowe Życie” to ośrodek leczenia uzależnień zlokalizowany w malowniczej Wapnicy. Przygotowaliśmy program leczenia dla osób z Olsztyna, które borykają się z uzależnieniem od alkoholu, leków, narkotyków, a także z uzależnieniem od hazardu. Naszym pacjentom oferujemy odtrucia alkoholowe Olsztyn pod czujnym okiem specjalistów.

Kiedy powinno się zgłosić na terapię uzależnień Olsztyn?

Terapia uzależnień powinna być świadomym wyborem uzależnionego. Tylko podjęcie leczenia z nieprzymuszonej woli ma sens. Jeśli więc czujesz, że nałóg niszczy Twoje relacje z rodziną, uniemożliwia Ci wykonywanie pracy zarobkowej, prowadzi do bankructwa i zabiera część Ciebie, zgłoś się po pomoc.

Terapia uzależnień Olsztyn

Im szybciej się zdecydujesz, tym łatwiej będzie przejść Ci tę drogę do życia bez uzależnienia. Zdecyduj się na owyk alkoholowy lub narkotykowy w naszym ośrodku

Specjalistyczna pomoc w ośrodku leczenia alkoholizmu Olsztyn

W ośrodku terapeutycznym duże znaczenie ma kadra. Im szybciej się zdecydujesz, tym łatwiej będzie przejść Ci tę drogę do życia bez uzależnienia. Zapewniamy, że podopieczni trafiają w dobre ręce. Możemy wspomnieć, że nasz zespół terapeutyczny współpracuje z superwizorem rekomendowanym przez Polską Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kadra „Nowego Życia” pomaga z nałogiem od substancji psychoaktywnych oraz z uzależnieniem od hazardu Olsztyn w sposób dostosowany do potrzeb konkretnego pacjenta.

Pomoc nie tylko kadry, ale również bliskich

W „Nowym Życiu” zależy nam na tym, aby rodzina i przyjaciele zaangażowali się w proces leczenia. Pobyt w ośrodku jest dobrym momentem na naprawienie relacji, dlatego wyznaczamy terminy na wspólne spotkania.

Po zakończeniu terapii pacjent będzie musiał wrócić do swojego dawnego życia, będzie więc potrzebować wsparcia „z zewnątrz”. Świadomość, że będą w nim obecne bliskie mu osoby, gotowe nieść pomoc, jest bardzo budująca.

Leczenie uzależnień Olsztyn

Jak przebiega terapia w ośrodku leczenia uzależnień „Nowe Życie” w przypadku pacjentów z Olsztyna?

Sposób prowadzenia terapii dostosowywany jest to typu uzależnienia i jego zaawansowania. W przypadku odwyku alkoholowego lub w leczeniu narkomanii konieczne jest rozpoczęcie pobytu od detoksu. Jest on trudną, ale niezwykle ważną częścią procesu leczenia. Umożliwia on pozbycie się pozostałości wszystkich substancji z organizmu.

Leczenie uzależnień Olsztyn

W trakcie odtrucia nasi specjaliści gotowi są przepisać odpowiednie leki, aby ułatwić przejście tego etapu. Następnie przychodzi czas na rozpoczęcie psychoterapii – podstawowej w wariancie spotkań indywidualnych oraz w formie grupowej, a także terapii pogłębionej. Ten ostatni typ terapii przygotowuje pacjenta do życia poza ośrodkiem i do radzenia sobie z różnymi sytuacjami w życiu codziennym.

Dodatkowym rodzajem leczenia jest terapia nawrotowa, która jest potrzebna osobom, którym nie udało się utrzymać abstynencji.

Pobyt w „Nowym Życiu” wiąże się z dostosowaniem się do odgórnie ustalonego planu. Jest w nim miejsce na zajęcia terapeutyczne, na czas wolny, na aktywność fizyczną oraz na ciekawe spotkania – np. z osobami, które mają już za sobą wygraną walkę z nałogiem.

Czas pobytu i koszt leczenia uzależnień w ośrodku „Nowe Życie”

Pytanie o czas i koszt pobytu w ośrodku leczenia uzależnień pojawia się najczęściej. Leczenie uzależnień może mieć różne kwoty – wszystko zależy od potrzeb indywidualnego pacjenta.

Podstawowymi czynnikami są:

  • rodzaj zakwaterowania,
  • typ terapii,
  • czas pobytu.

Koszt terapii waha się od 4500 zł do 17000 zł. Z myślą o uzależnionych z Olsztyna, których nie stać na jednorazowe wydanie takiej sumy pieniędzy, przygotowaliśmy płatność ratalną.

Czas trwania odwyku narkotykowego czy walki z każdym innym uzależnień trwa w „Nowym Życiu” co najmniej 4 tygodnie. Niektórzy potrzebują spędzić u nas więcej czasu.

W przypadku terapii nawrotowej możliwe są również „turnusy” dwutygodniowe.

Jesteś z Olsztyna i mierzysz się z nałogiem? Weź udział w leczeniu uzależnienia pod okiem naszych specjalistów.

 

Zadzwoń do nas:
+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Co daje zgłoszenie się po profesjonalną pomoc?

Leczenie alkoholizmu oraz innych uzależnień w ośrodku „Nowe Życie” odbywa się w profesjonalny sposób. Dzięki temu nasi pacjenci z Olsztyna mają największe szansę na to, aby skutecznie pozbyć się nałogu, który niszczy ich życie prywatne oraz zawodowe. Działamy na różnych płaszczyznach – zajmujemy się detoksem alkoholowym, psychoterapią oraz wspieraniem w podejmowaniu prób naprawienia relacji rodzinnych. Wybierając profesjonalną pomoc, wybierasz nowe życie.

Facebook