Prywatny ośrodek leczenia uzależnień
– oferta dla mieszkańców lubuskiego

Leczenie uzależnienia to bardzo trudna i długotrwała walka, której często nie sposób wygrać samodzielnie. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj wsparcie ze strony bliskich osób oraz profesjonalna pomoc ze strony psychoterapeutów i lekarzy. Te dwa czynniki są często kluczowe, jednak samodzielne próby leczenia uzależnień bardzo często kończą się powrotem do nałogu,  z tego względu wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy ośrodków leczenia uzależnień kierujących swoją ofertę do osób z województwa lubuskiego, które prowadzą stacjonarną terapię dla osób zmagających się z różnymi nałogami. Tego typu leczenie jest bardzo skuteczne i w wielu przypadkach już po niedługim czasie daje bardzo pozytywne efekty.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień lubuskie

Ośrodek leczenia uzależnień – oferta dla mieszkańców woj. lubuskiego

Ośrodki leczenia uzależnień to w pełni profesjonalne placówki, których celem działania jest specjalistyczne wsparcie osób chcących podjąć walkę z uzależnieniem. Dysponują one kadrą psychoterapeutów i oferują również wsparcie medyczne, które jest niezbędnym elementem zerwania z nałogiem.

Podczas leczenia specjaliści zajmują się zarówno kwestią zdrowia fizycznego, jak i psychicznego osób chorych. Ponadto samo wsparcie nie kończy się z momentem zakończenia leczenia i opuszczenia ośrodka.

Pacjenci z województwa lubuskiego, którzy ukończyli terapię w naszym ośrodku leczenia uzależnień „Nowe Życie”, mogą również liczyć na dalsze wsparcie. Jest to bardzo ważne, ponieważ często walka z uzależnieniem nie kończy się po wyjściu z ośrodka, a trwa nadal w codziennym życiu i bardzo ważne jest, aby cały czas wspierać taką osobę, żeby nie dopuścić do nawrotu uzależnienia.

Mieszkasz na terenie województwa lubuskiego i potrzebujesz wsparcia w leczeniu uzależnień?

W przypadku jakich schorzeń gwarantujemy wsparcie pacjentom z województwa lubuskiego?

Alkoholizm często uważany za słabość, nieudolność życiową lub brak odpowiedzialności. Jednak w rzeczywistości jest to bardzo poważna choroba i osoby nałogowo spożywające alkohol często wymagają specjalistycznej pomocy i stacjonarnej terapii w ośrodku. Brak substancji uzależniającej, połączony z terapią i co najważniejsze determinacja chorego daje najlepsze efekty.

Innym często obserwowanym u naszych pacjentów z województwa lubuskiego jest nadużywanie leków. Może ono doprowadzić do uzależnienia, z którym bardzo ciężko sobie poradzić i które może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje zagrażające życiu i zdrowiu osoby chorej. Z tego względu w wielu przypadkach niezbędna jest profesjonalna pomoc i detoksykacja pod ścisłą kontrolą lekarza w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień. Dopiero po przeprowadzonym odwyku można rozpocząć skuteczną terapię i skuteczną walkę z uzależnieniem.

Narkomania natomiast bardzo poważne uzależnienie, które często ma negatywny wpływ nie tylko na osobę chorą, ale także jej najbliższe otoczenie. Walka z tym nałogiem i leczenie uzależnienia od narkotyków nie jest łatwe i wymaga ogromnego zaangażowania chorego oraz specjalistycznej pomocy psychoterapeuty, a także lekarza.

Szczególną kategorią uzależnień są te behawioralne, jak np. hazard, pracoholizm, kompulsywne objadanie się. Tego typu schorzenia często są lekceważone, co jest sporym błędem, ponieważ mogą one prowadzić do naprawdę poważnych problemów, a także innych uzależnień jak np. alkoholizmu. Z tego względu niezbędne jest jak najszybsze zerwanie z czynnikiem odpowiedzialnym za uzależnienie i wprowadzenie do życia chorego profesjonalnej terapii.

Przebieg terapii w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień lubuskie

Przebieg leczenia zależy od pacjenta, jego zaangażowania, typu uzależnienia oraz innych jednostkowych czynników. Z tego względu każda osoba decydująca się na skorzystanie z pomocy ośrodka leczenia uzależnień otrzymuje indywidualny program terapii, co pozwala na zwiększenie skuteczności leczenia.

W przypadku alkoholizmu, narkomanii lub lekomanii, pierwszym etapem jest odstawienie substancji uzależniającej i przeprowadzenie profesjonalnej detoksykacji pod ścisłą kontrolą lekarza. Proces ten ma na celu całkowite oczyszczenie organizmu chorego z substancji odpowiedzialnej za uzależnienie.

W kolejnych etapach prowadzone są zajęcia grupowe i sesje indywidualne z psychoterapeutą, wykłady i spotkania z osobami, które wygrały walkę z uzależnieniem. Oprócz tego osoby przebywające w ośrodku uczone są jak żyć w społeczeństwie i radzić sobie z nałogiem po wyjściu z ośrodka i przy powrocie do rzeczywistości, która przecież niejako popchnęła chorego w objęcia nałogu.

Dlaczego osoby uzależnione z województwa lubuskiego powinny skorzystać z pomocy ośrodka zajmującego się leczeniem uzależnień?

Walka z uzależnieniem nie jest łatwym zadaniem, z tego powodu niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku zdecydowanie się na ośrodek leczenia uzależnień i stacjonarną terapię, która daje najlepsze rezultaty. Dodatkowo w ośrodku pacjenci mogą liczyć na stałe wsparcie psychoterapeutów oraz lekarzy, a cała terapia przebiega przy zachowaniu pełnej dyskrecji oraz miłej atmosfery.

Osoby z województwa lubuskiego przebywające w ośrodku leczenia uzależnień uczą się także jak poradzić sobie z nałogiem po wyjściu z ośrodka i co robić, aby nie wrócić do uzależniania. Zajęcia i wykłady są również bardzo pomocne w celu nauczenia osób uzależnionych prawidłowego życia w społeczeństwie i czerpania przyjemności bez potrzeby stosowania używek.

Jeśli interesuje Cię pobyt w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień i mieszkasz w województwie lubuskim, zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Facebook