Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Kraków

„Nowe Życie” to ośrodek odwykowy, w którym pomoc znajdą uzależnieni od alkoholu, leków, narkotyków, a także uzależnieni od hazardu. Podczas pobytu ośrodku pacjenci z Krakowa będą mieli szansę odciąć się od świata zewnętrznego i ułożyć swoje życie na nowo.

Podopieczni trafią pod oko wykwalifikowanej kadry i będą brać udział w terapii dostosowanej do ich potrzeb.

Nasz ośrodek leczenia uzależnień przygotowuje podopiecznym z Krakowa niezbędne zwolnienia lekarskie.

Jak wygląda terapia uzależnień w ośrodku „Nowe Życie” i kiedy warto się na nią zgłosić?

Nasz ośrodek leczenia narkomanii działa wedle ustalonego planu. Podopieczni oraz pracownicy przestrzegają godzinowego rozkładu dnia, dzięki czemu łatwiej o realizację wszystkich założeń.

Rodzaj terapii dostosowywany jest do indywidualnego przypadku. Jej podstawowa wersja odbywa się w formie prywatnych spotkań z psychoterapeutą oraz w formie grupowej. Oferujemy także terapię pogłębioną, której zadaniem jest przygotowanie pacjenta do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w przyszłości. Dla osób po odwyku, które złamały abstynencję lub są tego bliskie, proponujemy terapię nawrotową.

Ośrodek leczenia uzależnień Kraków

Chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem?

Zgłoś się na terapię odwykową w ośrodku „Nowe Życie” i skorzystaj z pomocy naszych psychoterapeutów.

 

O odwyku alkoholowym Kraków oraz o innych terapiach uzależnień przygotowaliśmy kilka słów poniżej.

Terapia dla alkoholików Kraków

Alkoholizm kwalifikuje się jako chorobę, która dotyka sporą część społeczeństwa. Wiele osób bagatelizuje swój problem i zatraca się w alkoholu.

Tym, co charakteryzuje nasz ośrodek leczenia alkoholizmu, jest to, że pierwszym etapem działania jest detoks alkoholowy. Polega on na pozbyciu się szkodliwych substancji z organizmu pacjenta poprzez odstawienie trunku.

Leczenie narkomanii Kraków

Zażywanie narkotyków wyniszcza człowieka zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Łatwo może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

W przypadku leczenia uzależnienia od narkotyków konieczne jest podjęcie podobnych kroków, jak podczas terapii alkoholowej. Pacjentów z Krakowa na samym początku również czeka odwyk narkotykowy.

Odwyk lekowy Kraków

Przyjmowanie leków ma na celu pomóc choremu, jednak zdarzają się przypadki, w których to leki silnie uzależniają i osoba przyjmująca je nie wyobraża już sobie bez nich życia.

Leczenie lekomanii wymaga od pacjentów z Krakowa odstawienia zażywanych środków, a od psychoterapeutów znalezienia przyczyny problemu.

Terapia dla alkoholików Kraków

Czas i koszt terapii odwykowej Kraków

Czy to uzależnienie od hazardu, czy od jakichś substancji psychoaktywnych – leczenie w naszym ośrodku trwa co najmniej 4 tygodnie. 

Uzależnienie od alkoholu może powrócić. Wówczas oferujemy terapię nawrotową, która trwa krócej, bo 2 tygodnie.

Jeśli zaś chodzi o kwotę leczenia w ośrodku „Nowe Życie”, to zachęcamy do sprawdzenia naszego cennika, w którym jasno przedstawiamy wszystkie koszty. Ostateczny koszt zależy od rodzaju zakwaterowania i długości pobytu. Zdarza się, że można zapłacić za pobyt mniej, ponieważ akurat oferujemy jakąś promocję. Zwykle koszt leczenia waha się od 4500 zł do 17000 zł.

Mieszkasz w Krakowie i chciałbyś podjąć terapię odwykową?

Leczenie alkoholizmu Kraków – pomoc specjalistów i rodziny

Odtrucia alkoholowe to nie wszystko. Należy pamiętać, że uzależnienie nie wzięło się znikąd i ma jakąś przyczynę. Naszą kadrę tworzą certyfikowani psychoterapeuci oraz lekarze, którzy mają odpowiednie doświadczenie i potrafią pomóc podopiecznym „Nowego Życia”.

Podkreślamy jednak, że prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu dla uzależnionych z Krakowa to tylko część pomocy. Dużo zależy od samego pacjenta, ale także od wsparcia jego bliskich. Po wyjściu z ośrodka uzależniony będzie musiał utrzymać abstynencję i odnaleźć się w nowej dla niego sytuacji. Ważne, aby wiedział, że zawsze może poprosić o pomoc rodzinę lub przyjaciół.

 

Terapia odwykowa Kraków

Powody, dla których warto zdecydować się na leczenie uzależnień – Kraków

Samodzielne uporanie się z nałogiem jest bardzo trudne. Decydując się na pomoc w ośrodku dla narkomanów, alkoholików i innych uzależnionych, wybiera się odwyk pod okiem specjalistów. Sam detoks przebiega sprawniej, a kluczową rolę odgrywa tu psychoterapia. 

Zapraszamy do kontaktu:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Facebook