Leczenie uzależnień  Kielce

Leczenie alkoholizmu oraz uzależnienia od hazardu to trudny i bardzo pracochłonny proces. Terapia powinna odbywać się w specjalnie przygotowanym środowisku, pozbawionym wszelkiego rodzaju dostępu do źródła uzależnienia. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień przyjmujący pacjentów z Kielc został przygotowany w taki sposób, aby zapewnić wszystkim maksymalne bezpieczeństwo i komfort w trakcie leczenia, aby po powrocie do codzienności, każdy potrafił samodzielnie radzić sobie z problemami.

Terapia dla uzależnionych z Kielc w przypadku alkoholizmu czy problemów z hazardem to najskuteczniejszy sposób, aby wyjść z nałogu. Prowadzona pod okiem wykwalifikowanych specjalistów terapia indywidualna i grupowa, pozwala na zweryfikowanie swojego dotychczasowego życia, poznania siebie i swoich potrzeb, a jednocześnie nauczenia się życia bez środków odurzających lub ekscytacji związanej z uprawianiem hazardu.

Leczenie uzależnienia od alkoholu Kielce – z programem dostosowanym indywidualnie do każdego pacjenta

Choroba alkoholowa to jedno z najczęściej występujących uzależnień. Wynika to z tego, że alkohol jest łatwo dostępny, a wiele osób zaczyna go spożywać w celu zrelaksowania się w trakcie wieczornego odpoczynku. Okazuje się jednak, że w przypadku alkoholu bardzo łatwo jest przekroczyć niewidzialną granicę, gdzie małe ilości spożywane przed snem, zamienią się w wewnętrzny przymus. W efekcie zaczynamy pić więcej i coraz częściej, co skutkuje tym, że trudno jest wyobrazić sobie codzienność bez drinka czy dwóch.

Uzależnienie od alkoholu wymaga specjalistycznego leczenia, które powinno odbywać się w ośrodku terapii i leczenia uzależnień. Odwyk alkoholowy to dla wielu uzależnionych osób z Kielc jedyna szansa na to, aby zwalczyć nałóg i nauczyć się prawidłowych zachowań, które nie obejmują sięgania po środki odurzające.

Alkoholizm jest chorobą, prowadzącą do poważnych problemów zdrowotnych oraz wielu komplikacji w życiu zawodowym i osobistym. Sam program leczenia alkoholizmu w prywatnym ośrodku jest układany pod indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Terapię uzależnień rozpoczyna się od odtrucia alkoholowego, które ma na celu usunięcie z organizmu wszystkich substancji. Przez cały pobyt w ośrodku, osoba uzależniona z Kielc dostaje leki, które mają na celu zniwelowanie wszystkich nieprzyjemnych objawów emocjonalnych, psychologicznych oraz fizycznych odstawienia alkoholu. Dzięki temu kuracjusze nie odczuwają tak bardzo braku środka odurzającego i są w stanie skupić się na terapii.

Detoks alkoholowy trwa przez cały pobyt w ośrodku terapeutycznym, a uzupełniany jest indywidualną terapią z psychiatrą oraz terapią grupową.

Leczenie uzależnień

Terapia uzależnienia od hazardu oferta dla mieszkańców z Kielc

Uzależnienie od hazardu, podobnie jak alkoholizm, zaczyna się bardzo niewinnie. Przejście przez pierwszą i drugą fazę uzależnienia, polegającą na poczuciu euforii z powodu małych wygranych i inwestowania coraz większych kwot, prowadzi jednak do coraz większych problemów finansowych oraz rodzinnych. Dlatego osoby zmagające się z hazardem, powinny wziąć udział w terapii uzależnień. To właśnie w specjalnie przygotowanych warunkach będą mogli poczuć się bezpiecznie i komfortowo, a odcięci od internetu, kasyn czy automatów do gier – skupić na tym, aby nauczyć się funkcjonować bez emocji, które do tej pory im towarzyszyły.

W naszym ośrodku oferujemy kompleksową pomoc w walce z uzależnieniem od hazardu, opierającą się na indywidualnych spotkaniach z terapeutą oraz terapii grupowej. Dzielenie emocji i wątpliwości z innymi ma pozytywny wpływ na lepsze funkcjonowanie hazardzisty poza ośrodkiem. 

Mieszkasz w Kielcach i potrzebujesz pomocy w wyjściu z uzależnienia od hazardu lub alkoholu?  

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Profesjonalne leczenie uzależnień Kielce zapraszamy do naszego ośrodka

Odwyk alkoholowy oraz leczenie hazardu jest czasochłonne, dlatego naszych pacjentów przyjmujemy na minimum 4 tygodniowy pobyt. W tym czasie posiadający wieloletnie doświadczenie psychiatra, podczas indywidualnych sesji terapeutycznych, ustala prawdziwą przyczynę problemu i wspomaga pacjenta w jego rozwiązaniu. Ze względu na charakter pracy naszych terapeutów, a także koszt pobytu uzależniony od jego długości, oferujemy rozłożenie płatności na raty.

Leczenie uzależnienia od alkoholu lub hazardu obejmuje również terapię dla osób współuzależnionych. Bliska rodzina również potrzebuje rozmowy ze specjalistą, który wyjaśni im mechanizmy działania uzależnienia, a także przygotuje do tego, jak wspomóc uzależnionego w jego walce po wyjściu z ośrodka.

Podczas po bytu w ośrodku gwarantujemy kuracjuszom z Kielc profesjonalną pomoc terapeutyczną, a także komfortowe miejsce do przemyśleń i nauki radzenia sobie z problemami oraz wątpliwościami, bez konieczności uciekania w alkohol czy hazard. 

 

Facebook