Ośrodek leczenia uzależnień Katowice

Szukając pomocy w wyjściu z nałogu, mogą zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień „Nowe Życie”. Przyjmujemy pacjentów z Katowic, którzy zmagają się z różnymi uzależnieniami. W naszych murach pomoc znajdują uzależnieni od alkoholu, narkotyków, leków i hazardu. Co oferujemy?

  • profesjonalną pomoc,
  • różne rodzaje terapii,
  • odtrucia alkoholowe, narkotykowe.
  • pobyt w komfortowych warunkach i kontakt z naturą (sam ośrodek znajduje się tuż przy Wolińskim Parku Narodowym).

Kiedy pacjenci z Katowic powinni zgłosić się na terapię uzależnień?

Jeśli jesteś z Katowic i Twoim życiem rządzi nałóg, to powinieneś/powinnaś zgłosić się do naszego ośrodka leczenia uzależnień. W „Nowym Życiu” podejmiesz współpracę ze specjalistami doświadczonymi w walce z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych oraz z uzależnieniami od hazardu.

Zwykle im szybciej osoba z nałogiem uda się na terapię, tym łatwiej będzie jej powrócić do życia z czasów trzeźwości. Jesteśmy jednak w stanie podjąć się leczenia na każdym etapie uzależnienia naszego pacjenta.

Jak pomagać osobie uzależnionej

Terapia w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień „Nowe Życie” – przebieg i metody

Proces leczenia dostosowywany jest do pacjenta, choć wiele tych samych zadań podopieczni będą wykonywać w grupach. W ośrodku wszystkich obowiązuje plan dnia, z którym można zapoznać się tutaj. Uwzględnia on posiłki, konkretne zajęcia, indywidualne terapie i zajęcia dodatkowe, takie jak wykłady, spotkania, ćwiczenia fizyczne i czas wolny. Zależy nam na budowaniu społeczności, walczącej często z tymi samymi lub bardzo podobnymi problemami. Kładziemy duży nacisk na rozmowę, ale nikogo do niczego nie zmuszamy.

Jak pracujemy z pacjentami z Katowic przebywającymi w naszym ośrodku odwykowym

Leczenie alkoholizmu oraz innych uzależnień opiera się przede wszystkim na psychoterapii. Podopieczni „Nowego Życia” z Katowic biorą udział zarówno w psychoterapii grupowej, jak i indywidualnej. Dodatkowo proponujemy terapię pogłębioną, która daje szansę naszym pacjentom na nauczenie się reagowania na różne sytuacje w życiu – często te problematyczne, mogące stanowić bodziec do sięgnięcia po daną używkę. Oprócz terapii podstawowej oferujemy także terapię nawrotową.

Oferta naszego ośrodka leczenia uzależnień dla pacjentów z Katowic

Zajmujemy się przeprowadzaniem kompleksowych terapii uzależnień od alkoholu, leków, narkotyków i hazardu. Zgłaszają się do nas mieszkańcy Katowic, którzy czują, że potrzebują wsparcia w następującym zakresie:

Leczenie narkomanii

Narkotyki szybko niszczą zdrowie i mogą doprowadzić do śmierci. Każdego uzależnionego namawiamy na odwyk narkotykowy, który jest pierwszym etapem terapii w naszym ośrodku. Uważamy, że całkowity detoks stosowany w celu oczyszczenia organizmu pacjenta, jest niezbędny do uwolnienia się od nałogu.

Uzależnienie od hazardu

Hazard początkowo wydaje się niegroźny, wiąże się z wygrywaniem, dobrym samopoczuciem. Z czasem jednak przejmuje kontrolę nad graczem i prowadzi niejednokrotnie do utraty majątku czy zerwania więzi rodzinnych. Postaramy się przekierować Twoje myśli na inne tory, co pozwoli Ci zerwać z nałogiem.

Mieszkasz w Katowicach i chcesz uzyskać wsparcie w wyjściu z uzależnienia? Skontaktuj się z nami i uzyskaj niezbędną pomoc w przejściu odwyku alkoholowego lub narkotykowego!

 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Czas i koszt pobytu w ośrodku odwykowym

Te kwestie zwykle najbardziej ciekawią zainteresowanych leczeniem alkoholizmu czy narkomanii z Katowic. Terapia uzależnień trwa zwykle około 4 tygodni, choć czas pobytu uzależniony jest tak naprawdę od indywidualnego przypadku. Jeśli zaś chodzi o cenę, to wszystko zależy od czasu spędzonego w ośrodku, rodzaju terapii oraz sposobu zakwaterowania. Koszt waha się od 3900 zł do 17000 zł. Naszym podopiecznym oferujemy pokoje jedno- lub dwuosobowe z łazienką. 

Oferujemy także płatność ratalną, będącą dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na jednorazowe pokrycie kosztów związanych z pobytem w naszym ośrodku.

Leczenie uzależnień Katowice – warto skorzystać z profesjonalnej pomocy!

Podczas pobytu w ośrodku uzależnień „Nowe Życie” podopiecznym zapewniamy pomoc wykształconych psychoterapeutów. Z naszymi pacjentami pracują osoby z odpowiednim przygotowaniem. Cały zespół terapeutyczny współpracuje z superwizorem rekomendowanym przez Polską Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dzięki czemu pacjenci ośrodka są naprawdę w dobrych rękach.

Służymy radą również bliskim uzależnionych, ponieważ odpowiednie okazanie swojej obecności i chęci pomocy w procesie trzeźwienia jest niezwykle ważne. Dla osoby z nałogiem budująca jest wiedza, że ma wsparcie w swojej rodzinie i przyjaciołach.

Zrozumiałeś, że potrzebujesz pomocy? Skorzystaj ze wsparcia naszych specjalistów, którzy na co dzień współpracują z mieszkańcami Katowic, borykającymi się z problemem uzależnienia.

Facebook