Terapia uzależnień
 dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego

Uzależnienie to bardzo poważna sprawa bez względu na to, co jest czynnikiem, który je powoduje. Osoby uzależnione często potrzebują pilnej pomocy, ale same nie wiedzą jak sobie poradzić z problemem lub nie chcą się przyznawać, że taki problem w ogóle istnieje. Z tego względu w walce z nałogiem bardzo ważne jest wsparcie ze strony bliskich osób oraz specjalistyczna pomoc.

W tym celu można korzystać z usług psychoterapeutów, uczęszczać na różne spotkania indywidualne lub grupowe, ale z pewnością rozwiązaniem dającym najlepsze i najszybsze efekty jest skorzystanie z usług ośrodka leczenia uzależnień i oferowanej przez taką placówkę terapii stacjonarnej. Tego typu leczenie daje najlepsze efekty, ponieważ pomaga w całkowitym odcięciu się od świata zewnętrznego i jego pokus, a ponadto pomaga przygotować osobę do powrotu do społeczeństwa, gdy zdrowie już na to pozwoli.

Leczenie uzależnień pacjentów z Gorzowa Wielkopolskiego w profesjonalnym ośrodku

Każda terapia rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z osobą uzależnioną. Na podstawie zebranych informacji ustalany jest indywidualny program leczenia. Pierwsze dni lub nawet tygodnie w ośrodku leczenia uzależnień „Nowe Życie” to przeprowadzenie detoksu, czyli odstawienie czynnika generującego uzależnienie, oczyszczenie organizmu z danej substancji i wyeliminowanie objawów zespołu odstawiennego.

Aby wszystko odbywało się w pełni bezpiecznie i skutecznie proces ten przebiega pod stałym nadzorem lekarza. Kolejny etap leczenia uzależnień skupia się na psychoterapii, w ramach której organizowane są:

  • grupowe spotkania,
  • sesje indywidualne z psychoterapeutą,
  • wykłady,
  • spotkania z osobami, które wygrały walkę z nałogiem.

Podstawowa terapia może trwać około 28 dni, ale w trudniejszych przypadkach okres ten może znacząco się wydłużyć.

Terapia uzależnień Gorzów Wielkopolski

Ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie” i jego oferta dla pacjentów z Gorzowa Wielkopolskiego

Ośrodki leczenia uzależnień to placówki, które pomagają osobom zmagającym się z nałogiem zarówno pod kątem psychicznym jak i fizycznym Często zdarza się tak, że osoby uzależnione większość swojego życia spędziły z nałogiem i nie wiedzą jak poradzić sobie bez używek lub kompulsywnych zachowań. Z tego względu bardzo ważnym zadaniem ośrodków jest także edukacja takich osób jak radzić sobie z codziennością i czerpać przyjemność z życia bez konieczności stosowania używek.

Osoby kończące terapię uzależnień i wychodzące z ośrodka mogą stale liczyć na pomoc specjalistów, ponieważ zazwyczaj walka z uzależnieniem nie kończy się razem z zakończeniem leczenia, a często trwa przez całe życie.

Warto mieć oparcie osób, które wiedzą jak fachowo podejść do tematu uzależnienia oraz zapewnią odpowiednie wsparcie.

Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, u których występuje problem alkoholizmu, narkomanii czy lekomanii zgłaszają się do nas na terapię uzależnień.

Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z nami:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Do ośrodka „Nowe Życie” najczęściej zgłaszają się osoby z Gorzowa Wielkopolskiego zmagające się z:

  • Alkoholizmem – to bardzo często spotykany problem, głównie ze względu na łatwy dostęp do tego typu używki. O ile na początku uzależnienie może nie być wyraźnie widoczne, o tyle po dłuższym czasie detoks alkoholowy, może stać się niemożliwy bez specjalistycznej pomocy. Uzależnienie od alkoholu ma destrukcyjny wpływ nie tylko na samego uzależnionego, ale również na osoby najbliższe.
  • Narkomanią – uzależnienie od narkotyków to jeden z najgorszych nałogów, który często prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych lub nawet śmierci. Tego typu uzależnienie (podobnie jak każde inne) wpływa bardzo niekorzystnie na najbliższe otoczenie chorego. Samodzielna walka z narkotykami jest nieskuteczna i w wielu przypadkach jedynym wyjściem jest stacjonarna terapia uzależnień w specjalistycznym ośrodku.
  • Lekomanią – uzależnienie od leków może spotkać każdą osobę i często jest to bardzo poważna choroba, która może skutkować poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi lub nawet śmiercią. Z tego względu niezbędne jest wdrożenie skutecznej terapii w ośrodku leczenia uzależnień przy stałej kontroli ze strony lekarza.
  • Uzależnieniami behawioralnymi (np. hazard, zakupoholizm) – tego typu uzależnienia są bardzo często spotykane i również wymagają specjalistycznej terapii w ośrodku.

Zdecyduj się na terapię i otrzymaj pomoc z ośrodka leczenia uzależnień 

Pacjenci z Gorzowa Wielkopolskiego wybierający leczenie uzależnień w profesjonalnym ośrodku mają gwarancję, że otrzymają specjalistyczną pomoc i podczas walki z nałogiem nad ich zdrowiem psychicznym i fizycznym będą czuwały wykwalifikowane osoby Terapia stacjonarna pozwala uzyskać pozytywne efekty w najkrótszym możliwie czasie, chociaż oczywiście wszystko zależy od postawy chorego i od jego determinacji by wyzdrowieć.

Ponadto wszystkie osoby z Gorzowa Wielkopolskiego korzystające z terapii uzależnień, zostaną wyedukowane jak żyć wśród społeczeństwa i będą mogły liczyć na wsparcie nawet po wyjściu z ośrodka.

Facebook