Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

– dla mieszkańców Bydgoszczy

Uzależnienie od alkoholu, narkotyków, leków czy też np. hazardu może na początku nie być widoczne, jednak z czasem będzie ono postępowało, co w konsekwencji wpłynie nie tylko na osobę chorą, ale także na jej najbliższe otoczenie. Walka z uzależnieniem nie jest łatwa i często nie daje zadowalających efektów jeśli chory podejmuje się jej samodzielnie. W takim przypadku niezbędne jest stałe wsparcie ze strony najbliższych, a także specjalistyczna pomoc w postaci terapii uzależnień, którą pacjentom z Bydgoszczy zapewnia nasz ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie”.

W tym celu można wziąć pod uwagę skorzystanie z usług psychoterapeutów, uczęszczać na różne spotkania, ale z pewnością najskuteczniejszym rozwiązaniem dla naszych pacjentów z Bydgoszczy okazać się może pobyt w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień. Zdecydowanie się na terapię stacjonarną to w przypadku większości osób najlepsza decyzja. Leczenie pod stałą obserwacją psychoterapeutów oraz lekarzy daje najlepsze efekty i które widoczne są już w niedługim czasie.

Co może zaoferować ośrodek leczenia uzależnień „Nowe Życie” pacjentom z Bydgoszczy?

W pełni profesjonalne ośrodki leczenia uzależnień dysponują wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą medyczną oraz terapeutyczną, która wspiera osoby uzależnione podczas ich walki z nałogiem, jednocześnie dbając o to, aby cały ten proces przebiegał w pełni bezpiecznie. Terapia dobierana jest zawsze indywidualnie do danej osoby, dzięki czemu leczenie pewnością będzie bardzo skutecznie.

Podczas leczenia specjaliści zajmują się zarówno zdrowiem psychicznym, jak i fizycznym osób uzależnionych. Osoby, które ukończyły terapię uzależnień  i opuściły ośrodek, mogą nadal liczyć na wsparcie w ich codziennym życiu. Jest to bardzo ważne, ponieważ często walka z uzależnieniem nie kończy się po wyjściu z ośrodka i w dalszym czasie niezbędne jest stałe wspieranie danej osoby, aby nie powróciła ona do nałogu, czy to za pośrednictwem systematycznych spotkań w grupie, czy innych rozwiązań.

 

W naszym ośrodku odwykowym pomoc otrzymają z pewnością osoby z Bydgoszczy zmagające się z:

  • Alkoholizmem – problem alkoholizmu jest powszechnie znany, ale niestety wiele osób lekceważy tę poważną chorobę. Osoby uzależnione od alkoholu nawet gdy są świadome swojego problemu, samodzielnie nie są w stanie z nim walczyć. Niezbędne w tym przypadku jest wdrożenie specjalistycznego leczenia pod nadzorem lekarzy i terapeutów, a także przejście detoksu (odtrucia) alkoholowego.
  • Narkomanią – to bardzo poważna choroba, która przez wiele lat może być niezauważalna dla bliskich takiej osoby. Niestety uzależnienie od narkotyków często prowadzi do przedawkowania, co wiąże się zazwyczaj z poważnymi skutkami zdrowotnymi lub nawet śmiercią. Z tego powodu niezbędne jest specjalistyczne leczenie w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień.
  • Lekomanią – niektóre leki przyjmowane regularnie niezgodnie z zaleceniami lekarza mogą w konsekwencji prowadzić do uzależnienia. Jest to poważna choroba, która wymaga terapii pod okiem psychoterapeuty oraz lekarza.
  • Hazardem – czynnikiem uzależniającym mogą być również pewne zachowania jak np. hazard, który potrafi zniszczyć życie wielu osób nieposiadających umiejętności samokontroli w tym temacie.
  • I innymi nałogami.

Jak wygląda terapia uzależnień dla mieszkańców Bydgoszczy w ośrodku „Nowe Życie”?

Przebieg terapii przeprowadzanej w ośrodkach leczenia uzależnień zależny jest od rodzaju uzależnienia, jego stopnia zaawansowania i innych tego typu czynników. W przypadku gdy uzależnienie spowodowane jest przez jakąś używkę np. alkohol czy narkotyki, to pierwszym etapem jest przeprowadzenie detoksu, czyli oczyszczenia organizmu poprzez odstawienie danej substancji. Proces ten przebiega pod ścisłą kontrolą terapeutów oraz lekarzy.

Kolejne etapy to spotkania z psychoterapeutami czy to w grupie, czy też sesje indywidualnie. Prowadzone są również różnego rodzaju wykłady i spotkania np. z osobami, które wygrały walkę z nałogiem.

Osoby przebywające w ośrodku uczone są jak żyć w społeczeństwie po wyjściu z ośrodka i jak czerpać przyjemność z tego życia bez stosowania używek.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Korzystając z profesjonalnej pomocy oferowanej w specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnień mieszkańcom Bydgoszczy, można mieć pewność, że leczenie będzie przebiegało w pełni bezpiecznie i z pewnością przyniesie wymagany efekt. Ośrodki tego typu zajmują się zarówno zdrowiem fizycznym jak i psychicznym swoich pacjentów. Ponadto osoby, które zakończą leczenie i opuszczą ośrodek, mogą nadal liczyć na wsparcie, ponieważ warto pamiętać, że walka z uzależnieniem rzadko kiedy kończy się po zakończeniu leczenia.

Mieszkańcom Bydgoszczy, którzy potrzebują pomocy w terapii uzależnień oferujemy wsparcie w leczeniu alkoholizmu, narkomanii i lekomanii.

 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Facebook