Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

– dla mieszkańców Białegostoku

W jakiej sytuacji można zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień?

Do ośrodka terapii uzależnień mogą zgłaszać się wszystkie osoby, które czują, że mają problem z nałogiem i chcą poddać się leczeniu alkoholizmu, leczeniu narkomanii bądź leczeniu uzależnienia od leków lub hazardu. Specjaliści zatrudnieni w tego typu placówkach oferują również pomoc cierpiącym z powodu współuzależnienia bliskim osób zmagających się z nałogiem. Z wizyty w ośrodku leczenia uzależnień mogą także skorzystać wszyscy, którzy zastanawiają się nad podjęciem terapii uzależnień, lecz nie są jeszcze w stu procentach przekonani do jej rozpoczęcia.

Co może zaoferować ośrodek odwykowy pacjentom z Białegostoku?

Pacjenci z Białegostoku i okolic mogą skorzystać z usług ośrodka leczenia alkoholizmu i innych uzależnień „Nowe Życie” oferującego:

Metody terapeutyczne stosowane w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień – Białystok

W prywatnym ośrodku leczenia uzależnień pacjenci poddawani są terapii we w pełni kontrolowanym środowisku, co umożliwia izolację walczących z nałogiem osób od stresów życia codziennego oraz wszelkich czynników mogących służyć jako wyzwalacze chęci sięgnięcia po używki.

W trakcie leczenia wykorzystywane są różnorodne metody terapeutyczne, wśród nich przede wszystkim:

  • detoks polegający na uwolnieniu organizmu od trujących substancji – w tym najczęściej spotykany detoks alkoholowy, prowadzący do odtrucia alkoholowego, a także inne rodzaje detoksu stosowane w leczeniu pozostałych typów uzależnień;
  • psychoterapia – sesje psychoterapeutyczne ze specjalistą przeprowadzane zarówno indywidualnie, jak i grupowo, zazwyczaj w grupach maksymalnie czternastoosobowych;
  • farmakoterapia – stosowana przede wszystkim jako wsparcie w trakcie detoksu;
  • różnorodne wykłady i warsztaty;
  • zajęcia z zakresu aktywności fizycznej.

Terapia przewiduje również spotkania i prywatne rozmowy osób poddanych leczeniu uzależnień z ich najbliższymi.

Leczenie uzależnień

Czas trwania i koszt terapii uzależnień – Białystok

Czas trwania oraz koszt terapii w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień są uzależnione od typu wybranego programu. Pacjenci mogą skorzystać z programów cztero-, sześcio- oraz ośmiotygodniowych w ramach terapii podstawowej oraz dwutygodniowego programu terapii nawrotowej.

Wraz z długością programu wzrasta jego cena – osoby pozostające w ośrodku terapii uzależnień przez dwa tygodnie muszą liczyć się z wydatkiem wysokości 4 500 złotych, z kolei pacjenci decydujący się na terapię ośmiotygodniową będą musieli zapłacić około 17 000 złotych. Na cenę programu terapeutycznego wpływ ma również typ zakwaterowania – pobyt w pokoju jednoosobowym wiąże się z opłatą od 500 do 1000 złotych wyższą od pobytu w dwuosobowym pokoju dzielonym z innym uczestnikiem programu odwykowego.

Opłata za pobyt w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień „Nowe Życie” może zostać rozłożona na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat w zależności od potrzeb pacjenta.

Wsparcie rodziny w trakcie leczenia uzależnień

Wsparcie rodziny i bliskich stanowi niezwykle istotny element terapii uzależnień i jest kluczowe dla osiągnięcia pożądanych rezultatów leczenia. Większość osób zmagających się z nałogiem doświadcza ogromnego stresu wynikającego w dużej mierze z utratą szacunku otoczenia i związanym z tym wykluczeniem społecznym. Odepchnięcie i marginalizowanie takiej osoby bardzo często prowadzi do dalszej ucieczki w nałóg i w efekcie jego pogłębienia.

By pomóc komuś, kto walczy z uzależnieniem, rodzina i bliscy muszą jako pierwsi wyciągnąć pomocną dłoń i spróbować zburzyć mur, jaki osoba ta postawiła wokół siebie. W tym celu najważniejsza jest szczera rozmowa i zapewnienie o miłości i wsparciu bez względu na chorobę. Specjaliści do spraw walki z uzależnieniem wskazują, że budowa zaufania między próbującą zerwać z nałogiem osobą a jej bliskimi ma nieoceniony wpływ na efektywność leczenia.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy oferowanej przez ośrodek odwykowy uzależnionym z Białegostoku?

Osoby walczące z nałogami powinny skorzystać z profesjonalnej pomocy oferowanej przez ośrodek odwykowy przede wszystkim dlatego, że terapia w tego typu ośrodku stanowi najskuteczniejszy sposób leczenia uzależnienia. Terapia nie ogranicza się bowiem wyłącznie do fazy detoksu i leczenia farmakologicznego – zapewnia również wsparcie psychologiczne i emocjonalne, które pozwala poradzić sobie z objawami abstynencyjnymi i przygotować do prowadzenia szczęśliwego, wolnego od nałogów życia po opuszczeniu ośrodka odwykowego.

Mieszkańcom Białegostoku, którzy potrzebują pomocy w terapii uzależnień oferujemy wsparcie w leczeniu alkoholizmu, narkomanii i lekomanii.

 

Zadzwoń do nas:

+48 513 007 567 lub +48 515 481 213

Facebook